Poziom zakłamania Mediów daje do myślenia. Ostatnie pięć lat to ciągłe pasmo szkalowania patriotycznej Prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Pomimo działań Prezydenta na rzecz wmocnienia i modernizacji Rzeczypospolitej, media koncentrowały się na drobnych kiksach. Liderem takiej wątpliwie pożytecznej aktywności okazała się telewizja TVN. Przypomnijmy, że to tzw. dziennikarze tej właśnie stacji telewizyjnej jako jedni z pierwszych wytknęli prezydentowej, że wchodziła na pokład samolotu z siatką.

Lech Kaczyński był politykiem, któremu zależało na dobru państwa, a nie własnym wizerunku. Media preferowały jednak tych polityków, którzy koncentrowali się na własnym wizerunku, nie na strategicznych działaniach na rzecz Polski. To co zasmuca szczególnie to nagła transformacja szkalujących Prezydenta dziennikarzy w jego piewców. Trendu.pl przygotowało ranking dziennikarzy i celebrytopodobnych polityków, którzy prześmiewali się z Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki.

Jak napisał dziennikarz Rzeczpospolitej: ''zera nie są kontrowersyjne''. Lech Kaczyński był kontrowersyjny i wzbudza kontrowersje nawet po swojej śmierci.