Prezentujemy kolejną edycję realistycznych lalek. Projekt autorstwa kultowego artysty, którym w ciągu ostatnich lat stał się Nickolay Lamm, to kolejna próba dekonstrukcji kulturowego schematu piękna, który jest promowany przez takie firmy jak Mattel. Lalki Barbie nie są już reprezentatywne dla wizerunku, który młodzież obserwuje w mediach. Promocja anorektycznych kształtów czy wzorców rodem z wybiegów jest passe. Współczesna nastolatka jest wysportowana, ale nie wychudzona. I tak wygląda dopracowana w każdym detalu lalka autorstwa Lamma.

To lalka, z którą statystyczna nastolatka może się identyfikować w dużo większym stopniu niż z wyidealizowanym wizerunkiem Barbie.

Subtelny make up, naturalny kolor włosów, usportowione kształty, to esencja kobiecości, która stanowi wzorzec piękna w XXI wieku. Kluczem jest aktywność, zdrowy styl życia i naturalność.

Co ciekawe, lalka nie jest jedynie prototypem. Istnieje szansa, że już niedługo znajdziemy ją na półkach sklepów z zabawkami. Niezwykle intrygujący projekt, który jest echem zmian kulturowych i tworzenia się nowych wzorców piękna. Intrygujący projekt.