Moda uwielbia powracać w cyklu 20 letnim. Dlatego też przez ostatnie lata mamy powtórzenie trendów z lat 80-tych, a coraz częściej z 90-tych. Niektórzy z Was mogę przeżywać małe “deja vu” patrząc na modę uliczną. W tym roku będziemy szczególnie często spotykać następujące trendy:

Ozdobne marynarki
Bogato przyozdobione marynarki z szerokimi ramionami i błyszczącymi dodatkami to znak rozpoznawczy Michaela Jacksona. Kazał on swoim projektantom wyszywać specjalne zapięcia, które by podkreślały królewski styl. Miał ich całą kolekcję. Do tego czarne rurki z białym paskiem po boku wzdłuż spodni, rękawiczki, kapelusz i lakierki. Dziś ten “look” kopiowany jest zarówno przez domy mody, jak Balmain, ale i artystów - Beyonce, Britney Spears czy nawet Dodę.

Panterka
Motywy zwierzęce pojawiają się na wybiegach praktycznie co sezon.  Rok 2010 głównie stoi pod znakiem panterki i lamparcich cętek. Możemy je nosić na wiele sposobów. Jako integralną część stroju lub w postaci dodatków, jak apaszka czy torebka. Odważniejszym osobom zalecamy sukienki lub płaszcze. Uwielbiała je Debbie Harry z zespołu Blondie, która najczęściej była ubrana w panterkę od stóp po głowę.


Szerokie ramiona
Podkreślone ramiona są wszędzie. Zarówno u wielkich projektantów, jak u marek sieciowych. Nosimy je w sukienkach, koszulach, płaszczach, marynarkach, a nawet kurtkach. Wszyscy pokochali szerokie ramiona rodem z serialu Dynatsia.

Ramoneska 2010
To, że skórzane kurtki wróciły do łask, zapewne każdy wie. Jednak w tym sezonie mają one podwójne klapy, przesunięty w bok suwak, i pasek poniżej pasa. Właśnie z taką kurtką nie mogła się rozstać Madonna 25 lat temu. Dziś żadna gwiazda nie wychodzi bez niej z domu.

Oczywiście projektanci nie zapomnieli o mocnym podkreśleniu talii, koszul XXL, koronkowych sukienk czy o legginsach. Na nogi zakładamy do tego najczęściej cienkie i wysokie szpilki.