Podczas tegorocznego londyńskiego tygodnia mody, doszło do otwarcia Red Bull Factory Media, celebrując 25-ty Tydzień Mody w Londynie. Została zaprojektowana specjalna przestrzeń na której wystawili swoje prace projektanci tacy jak Viveinne Westwood i PPQ. Pojawiły się również nowe kreatywne talenty jak Felder Felder i Hanna Marshall.

Amy Molyneaux i Percy Parker z PPQ, współpracowały przy organizacji, skomentowały: "Red Bull Fashion Factory to jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń, które pojawiły się w Londynie od początku Londyńskiego Tygodnia Mody. Jesteśmy naprawdę podekscytowani możliwością współpracy przy tak twórczej idei inspirującej umysły. " 
Gospodarzem imprezy był Red Bull i My beautiful City, projekt podnosi standardy w dziedzinie projektowania, poprzez zachęcanie do twórczego rozwoju brytyjskiej mody.

The Old Sorting Office na High Holbron został zamienione na jedyny w swoim rodzaju salon technologii i interaktywnych galerii o nazwie “The Hub”. 
Były w nim organizowane cykle imprez z Q&A i z kolekcjami wspomnianych projektantów i filmach wyświetlanych przez One.Dot.Zero Również, pojawiły się instalacje zawierające kolekcje masek stworzonych przez projektantów magazynu Dadze & Confused. Blue Logan pokazał zdjęcia ze świata, obok foto cyklu obrazującego pokazy mody 25 -ostatnich lat , przybliżające kariery m.in.. Johna Galliano, Alxandra McQueen, Husseina Chalayana. Innym fotografem prezentującym swoje prace był Rankin tworzący dla PPQ we współpracy z Adidas Originals. 
Vivienne Westwood, projektuje prawie 40 lat wystawiła linię, po czym odbyła się after-party „Vivienne Westwood W/Z 2010„.

Red Bull Fashion Factory organizowało również programy absolwenckie wybranych studentów, przyszłych najciekawszych twórców roku 2009. Ta marka dodaje skrzydeł.