Żadnej kobiety nie trzeba przekonywać, że rękawiczki to gadżet pełen uroku, którego wybór stanowi o stylu właścicielki. Kreatorzy mody Dolce & Gabbana w swojej nowej, jesienno-zimowej pokazują zupełnie nowe oblicze tego fascynującego dodatku.

Projektanci poszli na całość, sugerując wszystkim aspirującym do miana trensetterek sezonu kobietom, aby rękawiczki nosiły wszędzie, tylko nie na... rękach. Na celownik wzięli sobie trzy fragmenty kobiecego ciała; talię, gdzie rękawiczki można nosić jako nietypowy i bardzo ekskluzywny pasek; głowę – w tym przypadku rękawiczki przybrały formę wyrafinowanego kapelusza-toczka; i wreszcie szyję, którą rękawiczki mogą okalać jako ciepły i stylowy szalik.

Dzięki niekonwencjonalnemu pomysłowi projektantów rękawiczki przestały być jedynie banalnym dodatkiem do stroju. Teraz to głównie one przyciągają uwagę i decydują o klasie ich właścicielki. W połączeniu z zimną elegancją w stylu lat 40. prezentowaną przez parę Włochów stanowią świetny wariant dla każdej ceniącej wyrazisty styl modnej kobiety