Czujesz się zestresowana i zabiegana? Zupełnie brakuje ci już sił? W pracy szef ciągle ma o coś pretensje i jest niezadowolony z wyników twojej pracy? Pogoda za oknem nie sprzyja poprawie nastroju, a w domu już sama nie wiesz w co ręce włożyć? Jest na to jedna rada, która przynajmniej na chwilę ukoi twoje skołatane nerwy i sprawi, że będziesz się czuła jak królowa – zrelaksowana i o pięć kilo lżejsza… Idź do łazienki, odkręć kurek z gorącą wodą i napuść wody do pełna. Albowiem od czasów Kleopatry nie było chyba lepszej metody, która odpręża ciało i umysł jak tylko ciepła kąpiel.

Tego rodzaju kąpiel możemy sobie urozmaicić na wiele sposobów. Po pierwsze najlepiej, jeśli będziemy wtedy w domu same, albowiem wówczas stanie się ona znacznie bardziej intymna. Możesz też użyć wywieszki z napisem: Proszę nie przeszkadzać. Ponadto warto także pamiętać o odpowiedniej temperaturze wody, najlepiej pomiędzy 36 a 38 stopni. 
Aby wzbogacić relaksacyjny klimat kąpieli dobrze jest zgasić światło i pozapalać świece aromatyczne. Najlepiej takie o delikatnej woni. Wówczas nie tylko sam zapach, ale i płomienie świec ukoją nas i odprężą. Jeżeli istnieje taka możliwość, to można też włączyć jakąś sączącą się i miłą dla ucha muzyczkę, a nawet nalać kieliszeczek wina. Najważniejsze wszak, aby się tego wieczoru dość intensywnie porozpieszczać.

Ostatni etap to rozmaite olejki i płyny do kąpieli, sole mineralne, a także aromatyczne zioła oraz kwiaty, które nie tylko tę kąpiel urozmaicą, ale i doskonale oczyszczą, nawilżą i uelastycznią naszą zmęczoną i wysuszoną skórę. O dobroczynnych właściwościach soli wydobywanej z głębin ziemi lub z dna Morza Martwego mówi się nie od dziś. Jej łagodzące oraz lecznicze właściwości są wykorzystywane przy rozmaitych chorobach skórnych, takich jak chociażby trądzik oraz łuszczyca. Podobnie, wachlarz olejków i płynów do kąpieli zdaje się nie mieć końca. Weźmy na przykład lawendowy, który ułatwi nam zasypianie, pomarańczowy, który odświeży, a także poprawi nastrój, miętowy, który zadziała uspokajająco, a także cedrowy czy z drzewa różanego, które złagodzą oznaki zmęczenia i zredukują stres. Wiele dobrego mówi się także o bardzo korzystnych kąpielach piwnych, a także oczyszczających właściwościach cytryny. Co więcej, poddając się temu błogiemu lenistwu leżąc i medytując w wannie możemy także wykonać leciutki masaż głowy.

Czyż perspektywa takiego wieczoru nie brzmi kusząco? A zatem nie ma na co czekać i czas wziąć, tym razem, zupełnie niezwykłą kąpiel