Przerażający horror surwiwalowy powraca w High Definition wraz z bardziej wstrząsającą przygodą niż kiedykolwiek, dziejąc się lata po wydarzeniach z oryginalnego Resident Evil. Powracając jako były członek jednostki S.T.A.R.S, Chris Redfield, wcielasz się w rolę agenta organizacji Bioterrorism Security Assessment Alliance (B.S.A.A.), który ma na celu badanie niebezpiecznej kolonii pustynnej w Afryce, gdzie uwolniony został nowy wirus, który okrutnie zmienia swoich nosicieli; umysł i ciało w coś, co napewno nie jest ludzkie... lecz całkowicie śmiercionośne.

Redfieldowi towarzyszy w misji Sheva Alomar, reprezentująca Zachodnioafrykański Oddział B.S.A.A. Uzbrojeni w broń palną i do walki wręcz, Redfield i Alomar muszą odkryć źródło tego śmiertelnego wirusa, zanim unicestwi on całą populację i wyrwie się spod kontroli.

Po raz pierwszy w serii, w Resident Evil 5 jest dostępny tryb kooperacyjny online, w którym można wraz z partnerem dążyć do celów, wspierając się w środowiskach i rozwiązywaniu zagadek, na które nie ma sposobu w pojedynkę. Dzięki większej liczbie wrogów z ulepszoną S.I., chcących doprowadzić cię do straszliwego końca, grając w Resident Evil jeszcze bardziej się boimy.

Tak naprawdę nie ma ucieczki od tego zła.

* Przeżyj horror nowej generacji w High Definition, kontynuując bogatą fabułę Resident Evil
* Przeżyj z przyjacielem w trybie kooperacyjnym o jakiejkolwiek porze dnia czy nocy lub pozwól, by wspierał cię partner S.I.
* Przeciwnicy są szybsi, silniejsi, bardziej agresywni i inteligentniejsi niż kiedykolwiek

Więcej na gamelobby.pl