Przeczytaj o pierwszych wrażeniach z nowej odsłony z serii gier, które swoim klimatem i grywalnością zapewniły sobie miejsce wśród najlepszych.

resident evil


Gier z serii Resident Evil nie trzeba nikomu szczegółowo przedstawiać. Każdy zapalony gracz na pewno miał kiedyś chociażby styczność z tym tytułem lub też zdarzyło mu się przywitać poranek cały czas trzymają w ręku pada do konsoli, z wyrazem przerażenia i zachwycenia w oczach. Tak właśnie działały te gry - niesamowity, przerażający klimat i wciągająca, nietuzinkowa fabuła. Wydana w 1996 roku Resident Evil stała się prekursorem gatunku survival horror, do których należy również legendarna Silent Hill.

gra resident evil

I oto 20 marca tego roku na rynku miała swoją premierę najnowsza gra z serii, Resident Evil:Operation Raccoon City. Jest sierpień 1998 roku, kiedy to wcielamy się w elitarną grupę żołnierzy z U.S.S (Umbrella Security Service), której zadaniem jest udać się do opanowanego przez hordy krwiożerczych zombie Raccoon City i zniszczyć wszelkie dowody wycieku śmiertelnego wirusa T oraz wyeliminować wszystkich ocalałych, tak żeby nie można było połączyć organizacji Umbrella z tragicznymi wydarzeniami.

resident evil 2

W odizolowanym przez rząd mieście przyjdzie nam zmierzyć się ze znanymi już z poprzednich części, w hołdzie tradycji, przeciwnikami oraz wysłanymi przez władze oddziałami specjalnymi. Gra oparta na silniku rozgrywki drużynowej, daje nam możliwość trybu single player, wedle scenariusza lub rozgrywkę multi player, gdzie wcielić się możemy w dobrze rozpoznawalne i lubiane postacie, włączając w to Leon’a S. Kennedy.

gra resident evil 3

Podsumowując, gra posiada olbrzymie możliwości i podstawy do tego, żeby okazać się fenomenem roku 2012. Jednak czy tak się stanie?

resident evil- grafika

Już teraz możemy zapoznać się z pierwszymi recenzjami. Jednak najlepszym sposobem oceny jest najzwyczajniej wziąć pada w ręce, przygasić światło w pokoju i oddać się rozgrywce.
Gra dostępna jest na: PC, PS3 oraz X360.
Recenzja na portalu IGN: http://uk.xbox360.ign.com/articles/122/1221157p1.html

Resident- gra

resident evil- gra komputerowa