Resident Evil: The Darkside Chronicles to kolejna część kultowej już serii reprezentującej gatunek survival horror, która stworzona została przez deweloperów z Capcom. Tytuł ten, reprezentuje bardzo popularny na Nintendo Wii nurt strzelanin na szynach, jak określają to zarówno gracze oraz media związane z branżą. Oznacza to, iż przez większą część gry na ekranie widzimy celownik, którego położenie kontrolujemy za pomocą Wiimote'a.

Fabuła gry przedstawia nam realia znane z drugiej części całego cyklu. Mamy 29 września 1998 roku, kiedy wirus 'T' rozprzestrzenia się na terenie Racoon City, zamieniając niewinnych mieszkańców miasta w przerażających, żądnych krwi zombie. Za stworzenie śmiercionośnego wirusa, jak i jego rozprzestrzenienie odpowiedzialna jest korporacja o nazwie Umbrella, chociaż w tej części gry koncern ten odgrywa rolę marginalną.

Gracze mają możliwość wcielić się w jedną z dwóch, doskonale znanych miłośnikom serii, postaci - Claire Redfield i Leon S. Kennedy. Biorąc pod uwagę, że producent gry, firma Capcom, przewidział możliwość grania na jednej konsoli w tryb kooperacji, drugą postacią w przypadku gry w pojedynkę steruje konsola

Więcej na gamelobby.pl