Jeżeli zostaliście w Warszawie na weekend majowy, lub wybieracie się do stolicy aby pochodzić po Łazienkach proponujemy zwiedzić restaurację "Boathouse ".
Lokal znajduje się w jednej z piękniejszych Dzielic Warszawy, na Saskiej Kępie. W Boathouse, która ma marynistyczny klimat poczujemy się jak na prawdziwych wakacjach.
Na dodatek w tym roku otrzymał rekomendację renomowanego przewodnika Michellina.
Restauracja podaje jedzenie śródziemnomorskie, czyli homary, krewetki, ryby. Jednak również znajdziemy jagnięcinę z Nowej Zelandii. Znajdziemy również duży wybór różnych past, od krewetek po grillowanego kurczaka. Do tego wszystkiego jest bardzo dobra kartka win.
Na deser proponujemy słynny włoski deser z serkiem mascarpone, biszkoptami aromatyzowanymi kawą i Amaretto, podawany z szaszłykiem ze złotego, karmelizowanego popcornu.

Jednym z głównych atutów restauracji jest przeszklona ściana, przez którą roztacza się widok na dzikie koryto Wisły i piękny letni ogród restauracji.
W czasie remontu i rozbudowy lokalu pomiędzy sufitem a dachem odkryto kilkuosobową łódź z lat międzywojennych. Jest ona obecnie centralnym elementem wystroju restauracji. Projektanci "Boathouse" postawili na prostotę, osiągając w ten sposób podwójny efekt.

Pamiętajcie o koszulkach w paski poziomie biało-granatowe!

Boathouse Restaurant & Wine Lounge
Wał Miedzyszyński 389 A, Warszawa