Urządzenie Titan służy do niechirurgicznego liftingu skóry twarzy i ciała. Swoją skuteczność zawdzięcza zastosowaniu promieniowania podczerwonego o długości fali 1100 do 1800nm, które równomiernie rozgrzewa głębokie warstwy skóry właściwej (do 65 C) przy stałym chłodzeniu powierzchniowym - chroniąc tym samym naskórek przed poparzeniem.

Strona z 1 Efektem zabiegu jest gwałtowny skurcz włókien kolagenowych do ich pierwotnej długości i pobudzenie fibroblastów (komórek produkujących kolagen i elastynę) do wytworzenia nowych włókien.

Rezultatem końcowym jest zagęszczenie i ściągnięcie skóry, poprawa jej napięcia 
i elastyczności oraz wygładzenie zmarszczek.  Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny.
Poprawa elastyczności skóry za pomocą urządzenia Titan Utrata elastyczności pojawiająca się na twarzy i ciele, jest naturalnym Objawem w procesie starzenia. Nasila się jednak wówczas, gdy włókna kolagenowe zostaną uszkodzone, np. przez nadmierną ekspozycję  słoneczną, palenie papierosów czy inne szkodliwe czynniki. Cechuje się: „ciężkim czołem” i pojawieniem się poziomych linii, opadnięciem brwi (oczy wyglądają na zmęczone), zapadniętymi policzkami i utratą konturów linii żuchwy. Pogłębiają się również fałdy łączące usta i nos.  Osłabienie elastyczności skóry ciała może mieć związek z utratą  lub przybraniem na wadze, nadmiernym opalaniem, naciąganiem się  skóry- np. podczas ciąży. Najbardziej narażone części ciała to brzuch,  wewnętrzna strona ud, obszar nad kolanami oraz przedramiona.

Promieniowanie podczerwone emitowane przez urządzenie TITAN może zatrzymać rozciąganie się włókien kolagenowych poprzez  rozgrzewanie ich do temperatury, która powoduje ich skrócenie. Proces ten przypomina kurczenie się wełny w gorącej wodzie.Głowica maszyny bardzo delikatnie ogrzewa skórę.  Proces ten jest kontrolowany, temperaturę dostosowuje się do wrażliwości Klienta. Zabieg jest absolutnie bezbolesny, ponieważ oparty jest na harmonijnej współpracy z ciałem (progiem bólu każdego z nas). Zabieg trwa okołogodziny. Skóra może być lekko czerwona.  Rekomendowane są dwa zabiegi w czterotygodniowym odstępie. Pomiędzy kolejnymi zabiegami na tej samej partii ciała powinna być zachowana trzymiesięczna przerwa. Najistotniejszym aspektem tego zabiegu jest fakt, że skóra po jego przeprowadzeniu produkuje około 30% więcej kolagenu, dlatego  nie tylko uzyskujemy efekt liftingu ale także poprawę jakości skóry.

Kraków , ul. Pilsudskiego36/1 - Face &Body Institute