Gwiazda legendarnej grupy Bee Gees, Robin Gibb, zmarł w niedzielę w wieku 62 lat. Artysta przegrał walkę z rakiem.

Robin Gibb

Bee Gees to brytyjska grupa softrockowa, założona przez trzech braci  Robina, Barry'ego i Maurice'a Gibbów.  Grupa powstała w 1958 roku i została rozwiązana 21 stycznia 2003 roku, po śmierci  Maurice'a Gibba. Zanim bracia zostali poznani jako Bee Gees  występowali pod nazwą Brothers  Gibb, Blue Cats oraz The Rattlesnakes.

Robin Gibb nie żyje

Wtedy nagrali takie przeboje jak m.in. "New York Mining Disaster 1941”, który został wydany  w wersji dla stacji radiowej, z czystą białą etykietą, na której znajdował się tylko tytuł piosenki. Singiel "To Love Somebody” . Stała się standardem i była wykonywana przez wielu artystów. Kolejny singiel to "Holiday”.

Robin Gibb był operowany przed 18 miesiącami. Zdiagnozowano raka okrężnicy i wątroby.  Mimo walki nie udało mu się wygrać z rakiem. Był tak chory, że nie wziął udziału  w uroczystościach związanych z rocznicą  katastrofy Titanica. 12 Kwietnia miał tam zaśpiewać "Don't Cry Alone” z nowego albumu "the Titanic Requiem” który nagrał wraz z synem.

Jego utwory na zawsze pozostaną w naszych sercach. Robin  był prawdziwym kreatorem nowych trendów w muzyce. Cześć jego pamięci.