Uwielbiają ją zarówno dzieci, starsi, jak i gwiazdy. Coraz więcej Polaków zapomina o kotletach schabowych i bawi się w robienie sushi. Robienie sushi to wielka przygoda, szczególnie, że zestaw ryb zależy od nas samych.
Na początku przygotowanie sushi jest bardzo trudne, jednak z czasem przekonamy się, że chodzi tu głównie o cierpliwość i świeże ryby oraz owoce morza. Sushi można podzielić na kilka grup dań, zaczynając od prostych maki, przechodząc futomaki, toro nigiri, czy gunkan.
W większych miastach regularnie są prowadzone kursy na przyrządzanie sushi. Na początku każdy z zapałem chce sam je robić, jednak praca jest dosyć żmudna. Jeżeli jesteście sami znudzeni przygotowaniem japońskiej potrawy co powiecie na robota do przyrządzania sushi?!
Robot jest zbudowany z ręki elektrycznej FANUC M-430iA, która wygląda i porusza się niemal jak prawdziwa ręka człowieka. Robot bardzo sprawnie radzi sobie z zawijaniem ryżu i ryby  w glonach morskich. Tworzy prawdziwe dzieło sztuki. Jednak znakomita kultura japońska robienia sushi nie może równać się z maszyną. Na pewno goście będą zadowoleni!
Co sądzicie o takiej maszynie?!