RAY autorstwa firmy SERVA to innowacyjny system robotów parkingowych, który znalazł swoje zastosowanie na parkingu lotniska w niemieckim Düsseldorfie.

Mieszkańcy tej metropolii nie muszą już martwić się o to, że przez brak miejsca na parkingu spóźnią się na samolot.

Procesem parkowania ich samochodów od tej pory zajmują się roboty. System skanuje wielkość naszego pojazdu, wykrywa potencjalne przeszkody na trasie do miejsca parkingowego i w niezwykle delikatny sposób przenosi nasze auto na docelowe miejsce parkingowe.

Inteligentny system parkingowy jest zintegrowany z systemem informacji znajdującym się na lotnisku. Dzięki temu nie będziemy mieć najmniejszych problemów z odnalezieniem naszego samochodu po przylocie.

Bieżący status naszego pojazdu śledzimy dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej.

Zaprojektowany przez bawarską firmę SERVA system pozwala na manewrowanie na niewyobrażalnie małej przestrzeni. Wystarczą zaledwie trzy metry.

Na lotnisku w Düsseldorfie póki co mamy 249 zrobotyzowanych miejsc parkingowych. Pod koniec roku zapadnie decyzja co do dalszego rozwoju systemu.

Wakacyjna wizyta u naszych zachodnich sąsiadów to szansa na kontakt z najbardziej innowacyjnymi technologiami świata. Podróż do takich miast jak Monachium, Hamburg czy  Düsseldorf to szansa na technologiczne inspiracje i podziwianie inżynierskiego kunsztu Niemców.