„Sex, drugs, and rock'n'roll”. Styl kojarzony jednoznacznie z dynamicznym, gitarowym riffem – ćwieki, nity i mocny makijaż zestawiono w tym sezonie z delikatnym i romantycznym stylem etnicznym. Różnorodność i mnogość propozycji sprawia, że tego sezonu każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Długie, krótkie, rozczochrane grzywy, nonszalancki luz i pozorna niedbałość.

„Wpływ muzyki rockowej dotyczy w równym stopniu ubioru co fryzur. Rock'n'rollowy nieład na głowie jest fantastycznym dopełnieniem drapieżnego wizerunku. W tym sezonie nawiązujemy do korzeni współczesnego rocka, a więc czasów jego rozkwitu w latach '60” - mówi Sławek Kublin, dyrektor artystyczny Akademii Berendowicz & Kublin. „Tegoroczne stylizacje to przede wszystkim geometryczne cięcia, dynamiczny nieład, agresywne kolory i mocno zaakcentowane kontrasty. Do stworzenia prawdziwie drapieżnej fryzury potrzebujemy produktów utrwalających i usztywniających - pianki, żele i lakiery wracają do łask. Po lekkiej, wakacyjnej stylizacji, teraz możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa na głowie!”

Styl uczesania zawsze idzie w parze z trendami w modzie, a ten sezon obfituje w kontrastowe propozycje. Z jednej strony energetycznie, odważnie i seksownie z drugiej romantycznie, marzycielsko i zmysłowo. Najnowsza kolekcja Akademii Berendowicz & Kublin obfituje w wiele przeciwstawnych cech, ale bez wątpienia łączą je inspiracje latami '60.

„Nasze stylizacje tworzymy głównie z myślą o klientkach, ale zależy nam również, żeby mogły być inspiracją dla osób wykonujących nasz zawód” - mówi Sławek Kublin. Propozycje przygotowane przez Akademię Berendowicz & Kublin jak zawsze uwzględniają różne upodobania. Dlatego każda kolekcja zawiera zarówno stylizacje dla osób, które chcą wyróżniać się z tłumu swoją niebanalną, opartą o mocne kolory i wyraziste cięcia, fryzurą, jak i dla tych, którzy wolą naturalne formy fryzur, lub po prostu nie mogą sobie pozwolić na szaleństwo na głowie.


Propozycją dla tych drugich jest część kolekcji w stylu etnicznym, nawiązująca do stworzonego z początkiem lat '60 ruchu hipisowskiego. Wolność i niczym nieskrępowana swoboda najlepiej określa przygotowane stylizacje. Królują fryzury naturalne, lekkie i delikatne, dotyczy to zarówno cięć jak i koloryzacji. Tej jesieni zobaczymy na ulicach łagodne fale i naturalnie noszone włosy. Jeśli koloryzacja to tylko w naturalnych i ciepłych barwach. Romantycznie, kobieco i zmysłowo!