Kto mówił, że korkociąg musi być nudny? Pijemy wino często z okazji wyjątkowej chwili, sytuacji więc tym bardziej otwieracz powinien być radosny. Najlepszym przykładem takich korkociągów jest Anna G., Alessandro M. oraz Parrot. Wszystkie są produktami firmy Alessi, która znana jest z kolorowego i fantazyjnego designu.
Alessi, na przestrzeni lat swojej działalności, produkowała przedmioty opracowane przez ponad dwustu projektantów, wśród których warto wymienić nazwiska takie, jak Ettore Sottsass, Richard Sapper, Achille Castiglioni, Aldo Rossi, Michael Graves, Massimo Morozzi, Philippe Starck, Stefano Giovannoni i Guido Venturini, Enzo Mari, Jasper Morrison, Marc Newson, Ron Arad. Gwiazdą Alessi jest Alessandro Mendini, który od 1979 roku pełni także funkcję doradcy do spraw wzornictwa. To on zaprojektował Anna G., Alessandro M. oraz Parrot.
Korkociąg Anna G to jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów firmy Alessi. Oryginalna forma w postaci kobiety i fantastyczne cechy użytkowe sprawiły, że Anna stała się popularna na całym świecie. Tworzy ona idealną parę z swoim narzeczonym Alessandro M. Mimo, że jest facetem uwielbia się przebierać. Dlatego też korkociąg Alessandro M. występuje w kilkunastu kreacjach, od stroju kucharza, Super Allesiego, biznesmena po awangardowego malarza.
W każdym domu musi być jakieś zwierze. Anna i Alessandro wybrali sobie papugę. Korkociąg Parrot to fantastyczne połączenie tradycyjnego przyrządu sommeliera z kształtem oraz kolorami papugi.
Który otwieracz do wina Wam się najbardziej podoba?