Rogue Warrior to tytuł reprezentujący gatunek gier akcji z widokiem ukazanym z perspektywy pierwszej osoby. Za przygotowanie gry odpowiadają deweloperzy Zombie Studios, którzy przy produkcji wspomnianej gry wykorzystali niezwykle popularny silnik autorstwa programistów z Epic - Unreal Engine.

Fabuła produkcji skupia się wokół postaci Richarda Marcinko i w dość luźny sposób bazuje na powieści o tym samym tytule, której autorem jest wspomniany Richard, były żołnierz amerykańskich sił specjalnych. Nasz protagonista, jako dowódca amerykańskiego oddziału SEAL, zostaje wysłany z kolejną misją w rejon Dalekiego Wschodu, której celem jest zapobieżenie próbom nuklearnym, jakie prowadzić może Korea Północna. Wkrótce jednak proste zadanie odkrywa przez nami spisek, który może zmienić wynik i konsekwencje Zimnej Wojny. Naszym celem jest zniszczenie technologii, jaka może przyczynić się do zachwiania balansu politycznego na świecie.

Ze względu na specyfikę tytułu, jest to gra w dużej mierze nastawiona na akcję i jej intensywność. Producenci oddali do naszej dyspozycji wiele rodzajów broni i blisko 25 zabójczych ruchów, jakie wykorzystać możemy do eksterminacji spotkanych na drodze przeciwników. Dodatkowym urozmaiceniem tytułu na być tryb rozgrywek wieloosobowych.

Warto też wspomnieć, że głos głównej postaci podkłada Mickey Rourke.

Więcej na gamelobby.pl