Samochody są jednym z najbardziej pożądanych produktów na rynku. Każdy z Nas ma jakieś marzenia związane z posiadaniem takiego a nie innego modelu. Rok 2009 zapowiada się całkiem nieźle jeśli chodzi o nowości samochodowe. Już w styczniu będzie mieć miejsce znany wśród fanów motoryzacji salon samochodowy w Detroit, podczas którego będziemy mogli zobaczyć liczne premiery w tym między innymi: Hondy Insight oraz nowego Audi A8. 
W lutym z kolei zobaczymy odświeżoną wersję Porsche Cayman a w sprzedaży pojawią się takie auta jak: Ford Ka, czy Oper Zafira CNG Turbo oraz wiele innych. 
Jak dla mnie ciekawą premierą roku 2009 będzie Fiat 500 Cabrio oraz Mini Cabrio, które odbędą się już w marcu. Ciekawe, czy Fiat swoim wyglądem skusi fanów kabrioletów, czy może jednak okaże się całkowita klapą, którego cena jest znacznie wyższa niż byśmy oczekiwali. Okres wakacyjny zaskoczy nas również obfitością nowości rynkowych. Jestem ciekawa jaki w rzeczywistości będzie Peugeot 3008 Crossover. Po wstępnych zdjęciach, które widziałam zapowiada się nie najgorzej, jednak faktyczny rezultat zobaczymy w czerwcu. 

Jednak te premiery na które ja czekam ze zniecierpliwieniem będą miały miejsce dopiero w sezonie jesiennym, a głównie we wrześniu. Czekam ze zniecierpliwieniem na Skodę Yeti, która swoim wyglądem przykuła moją uwagę jak tylko zobaczyłam jej projekt. Z kolei fanów Opla może ucieszyć fakt, że również swoja premierę będzie mieć kolejna odsłona Astry. 

W listopadzie będą zadowoleni bardziej wymagający maniacy motoryzacyjni, których w żadnym wypadku nie interesuje przeciętność, ale najwyższa klasa. Aston Martin Rapide może się spodobać każdemu wymagającemu użytkownikowi, tym bardziej że jak zwykle będzie dopracowany i elegancki. 
Jak zwykle w grudniu ma miejsce wydarzenie podsumowujące najważniejsze premiery, czyli salon samochodowy w Los Angeles. Myślę, że rok 2009 na rynku motoryzacyjnym w żadnym wypadku nie będzie nudny i sprawi, że odnajdziemy jeszcze większa fascynację w dziale motoryzacyjnym...