Za miesiąć roczpoczyna Nam się kalendarzowa wiosna. Jednak warto już teraz się zorientować, co będzie modne, bowiem już w sklepach pojawiły się najnowsze kolekcje na ten długo oczekiwany sezon. Jednym z trendów tego roku został wylansowany przez nieżyjącego, mistrza Alexandra McQueena. Futurystyczne fasony, szalone tkaniny i kosmiczne dodatki to kilka słów o tym co działo się na pokazach mody w Paryżu.
McQueen zastosował na swych strojach organiczne wzory, które wyglądają jak obrazy gadów przepuszczone przez kalejdoskop.
Grafiki odbite w krzywym zwierciadle zastosowane również u Balenciagi dawały niesamowite efekty. Królują głównie bardzo żywe kolory, bądź też metaliczne oraz biele
Kto widział Awatara na pewno będzie zdezorientowany, jak to możliwe, aby film tak szybko przeniósł się do świata realnego.
To moda tylko dla wybranych, osób o mocnym charakterze. Stroje są z przyszłości i to dosyć dalekiej.
Ubrania nie są do pracy, ani na zakupy. Takie kreacje wymagają odpowiedniego miejsca na swoją premierę. To moda na wielkie wyjście. Do nich pasują wyraziste makijaże. Skupiamy się tylko na oku. Do ich pomalowania używamy metaliczne, lemonowe oraz białe cienie oraz eyelinera. Włosy powinny być bardzo ulizane, nieprzypadkowe. Wszystko musi być tutaj zaplanowane i przemyślane.

Jak Wam się podoba?