Rower staję się coraz bardziej popularnych środkiem transportu. Po pierwsze dzieje się tak ze względu na korki i roboty drogowe na ulicach naszych miast. Rower okazuje się szybszy od auta. Po drugie jest zdrowszy dla środowiska niż samochód. Po trzecie jazda na rowerze dobrze wpływa na naszą kondycję. Ma to związek także z modą na zdrowe, ekologiczne życie. Po czwarte rower stał się także modnym dodatkiem…

Moda na jazdę na rowerze ma swoje racjonalne wytłumaczenie. Przede wszystkim jesteśmy coraz bardziej świadomi zanieczyszczenia środowiska, a co za tym idzie bardziej zwracamy uwagę na jego stan. Częściej wybieramy rower zamiast auta, gdyż chcemy dbać o naszą kondycję. Ponadto media promują aktywny tryb życia i zasypują nas pomysłami jak uczynić nasze życie zdrowszym i lepszym. Jazda na rowerze do pracy czy szkoły to dobry początek.
Furorę robią rowery holenderskie, znacznie wygodniejsze od rowerów górskich. Przystosowane są one do jazdy po mieście, można nimi jeździć nawet w eleganckim ubraniu. 
Wielu Polaków przekonało się już do jazdy takim rowerami po mieście. Kolejna zaletą rowerów holenderskich jest ich stylowy wygląd. Projektanci mody wyczuli rosnąca popularność rowerów. Chanel wypuściła na rynek czarny, połyskliwy, elegancki rower z charakterystycznymi literami C.. W sam raz dla przebojowych i stylowych kobiet. Kosztuje około 31 tysiące złotych, czyli tyle co samochód!  
Kupno roweru od Chanel może przekraczać nasze możliwości finansowe. Dobrym pomysłem jest jednak zainwestowanie w równie stylowy rower holenderski, który sprawdzi się w jeździe po miejskiej dżungli