Ciekawostką jest, że w procesie rozwoju pojazdu firma stale współpracowała z kolarzem Julienem Dupontem, który zajmował się testowaniem produktu. Jego opinie zostały wykorzystane przy optymalizacji konstrukcji. Nabywcy mogą być więc pewni, że rower został sprawdzony przez profesjonalistów.

Rower Audi

Jednak nawet i bez tej reklamy nabywców zapewne nie zabraknie, bowiem rower sam w sobie to techniczny majstersztyk. Konsrukcja składa się z materiału litowo-jonowego. Rower posiada włókno węglowe wzmocnione polimerem i 26-calowe koła, które reprezentują ultra łopatki Audi z szerokimi, płaskimi szprychami do zwiększenia prędkości transmisji mocy pedału.

Rower Audi

Znajdujący się się w najniższym punkcie na ramie, silnik elektryczny generuje rekordową moc maksymalną 2.3kW. kierowca może wybierać spośród pięciu rowerowych trybów: zasilany tylko przez siłę mięsni ("pure"), sam silnik elektryczny ("egrip") lub pedałowanie wspierane przez silnik elektryczny ("pedelec").

Rower Audi

Co ciekawe: zainstalowany ekran dotykowy synchronizuje się ze smartfonem. Ucieszy to entuzjastów rywalizacji, którzy chcą nagrywać podczas jazdy  filmy video (poprzez kamerę zainstalowaną w kasku) i zamieszczając go w sieci, rywalizować z innymi, zdobywając punkty.za udane triki.

Rower Audi

Rower Audi

 

 

Zuzanna Sołtys

Zdjęcia: www.designboom.com