Czy da się połączyć modę, zdrowie, ekologię, ekonomię z hormonami szczęścia?
Oczywiście i to w bardzo łatwy sposób. Wystarczy wsiąść na stary rower. O rewelacyjnym
wpływie jazdy na rowerze na nasze zdrowie, figurę i kondycję nie trzeba nikogo przekonywać. Podczas jazdy na rowerze tracimy wiele kalorii, a na dodatek poprawiamy odporność naszego organizmu.
W zimie wiele osób jeździ na swoich domowych rowerkach, jednak sport uprawiany na świeżym powietrzu jest bezcenny. Powoduje, że dotleniamy się, a także w naturalny sposób opalamy. Podczas jazdy na rowerze mózg produkuje endorfiny, czyli hormony szczęścia! Tylko kilka minut codziennej jazdy spowoduje, że będziemy mieli lepsze samopoczucie i staniemy się pewniejsi siebie.
Ile trzeba pedałować, aby poczuć się lepiej? Jeżeli chcemy poczuć się naprawdę szczęśliwi oraz zrzucić kilogramy to musimy jeździć dłużej niż 30 minut, ponieważ przez pierwsze pół godziny organizm najpierw spala zapasy glukozy. Również należy pamiętać o piciu wody podczas jazdy.

Rower jest również idealnym środkiem transportu. Nie musimy czekać w korkach, tankować czy płacić za parking. Możemy na nich dojechać wszędzie, zarówno do pracy, sklepów czy winiarni na lampkę wina. Wiele gwiazd już się przekonało o zaletach jazdy na rowerze.
Agnyness Deyn będąc na przejażdżce rowerowej została zauważona przez łowcę talentów, który podarował jej swoją wizytówkę. Dziś jest jedną z najlepiej opłacanych modelek. Magdalena Cielecka jest najczęstszą spotykaną aktorką, które porusza się na swoim holendrze. Można powiedzieć, że to właśnie Holender zdobył jej serce.Aktorka wybiera się na nim, nie tylko na przejażdżki do lasu, ale również na piwo.
Na przejażdżki możemy się wybierać w dwójkę. Na przejażdżki na rowerze często wybiera się Doda z swoim narzeczonym Nergalem.