Zastanawiasz się dlaczego kobiety nakładają róż na policzki, jakby nie wystarczyło im naturalne zaróżowienie. Otóż odpowiedź jest bardzo krótka: róż nie tylko nakłada się dla ożywienia twarzy, ale umiejętnie rozłożony może pięknie wymodelować twarz. Zatem jakie są jego rodzaje i który wybrać?
W drogeriach dostępne są róże w kremie lub pudrze. Róż w kremie zawiera w swoim składzie tłuszcz dlatego nadaje się on dla cery suchej. Ten typ różu nakłada się bezpośrednio na podkład lub na krem nawilżający. Jak go nałożyć? Wystarczy nabrać nieco różu czubkami palców i nałożyć na policzki. Rozprowadź go tak, by nie było widać granicy między nałożonym różem a podkładem. Jeśli naniesiesz zbyt dużą ilość wystarczy zdjąć nadmiar gąbeczką. A na koniec delikatnie przypudruj policzki.

Drugi typ to róż w pudrze. Jest on odpowiedni do cery tłustej, a także normalnej. Jest to sypki róż, dlatego nakłada się go grubym miękkim pędzlem, ale cieniuteńką warstwą na puder do twarzy. Aby nanieść go prawidłowo na twarz zanurz pędzel w pudrze, otrzep go o grzbiet dłoni i delikatnie nanieś od skroni po policzkach. Pamiętaj by nie przyciskać pędzla, ponieważ wtedy mogłabyś nałożyć zbyt wiele różu. Gdy uznasz, że jeszcze wyglądasz zbyt blado przeciągnij pędzlem jeszcze raz policzki. Natomiast, gdy okaże się, że zbyt wiele go nałożyłaś już za pierwszym nałożeniem, wtedy przypudruj nieco twarz, aby przysłonić nadmiar koloru. 
Skoro wszystko już wiesz o rodzajach różu i dla której cery dany typ jest odpowiedni, przychodzi pora na dobranie sposobu jego nakładania w zależności od kształtu twojej twarzy. 
Jeśli masz twarz pociągłą wystarczy nałożyć róż na środek policzków i czubek brody. 
Gdy twoja twarz jest szeroka, możesz ją optycznie wyszczuplić nakładając róż od skroni do środka policzków.

W przypadku regularnego owalu twarzy, nałóż róż na zewnętrzne części policzków, od skroni do środka policzków – na wysokości nozdrzy. Resztę różu, który został na pędzlu lub na opuszkach palców delikatnie rozetrzyj po bokach na czole u nasady włosów. Sposób takiego roztarcia pomoże wyglądać twojej twarzy świeżo.

W każdym z przypadków nakładania różu uważaj, by rumieńce nie wyglądały jak namalowane – dlatego używaj go ostrożnie.