Holenderska fotograf Willeke Duijvekam przez 6 lat fotografował życie pary transseksualistek Mandy i Evy, dokumentując ich wewnętrzne i zewnętrzne próby dostosowania do otaczającego społeczeństwa. Para próbowała przez ten czas odnaleźć swoją tożsamość, oddzielić płeć przypisaną im przy narodzinach od tożsamości płciowej. Obie urodziły się jako chłopcy.
Duijvekam tłumaczy, że dla obu dziewczyn radykalna przemiana odbywała się przede wszystkim na płaszczyźnie wewnętrznej. Stonowane zdjęcia pokazują Mandy i Evę podczas ich powszednich dni – podglądamy dziewczyny podczas wykonywania rutynowych czynności.

Fotografka prezentuje swoje zdjęcia w postaci swoistego rodzinnego albumu Mandy i Evy. Subtelne zdjęcia dwóch transpłciowych dziewcząt przeplatają się z typowymi rodzinnymi fotografiami.  Seria zdjęć jest delikatna i subtelna. Fotografka opowiadając o sesji wytłumaczyła, że jej celem było pokazanie widzowi  zestawienia ideału i kontrowersji: „Przyciąga mnie różnorodność ludzi, jednakże spotykając na swojej drodze różnych ludzi często stwierdzam, że paradoksalnie jest w nas wszystkich również wiele podobieństw”.