Jeszcze zima porządnie się nie zaczęła, a świat mody już od dawna żyje sezonem wiosenno-letnim 2010.
Na odbywających się Tygodniach Mody mogliśmy podziwiać kolekcje na przyszły rok. Z powodu bankructw wielu Domów Mody, Ci którzy przetrwali postanowili projektować swe stroje „ekonomicznie”. Większości kolekcji były skromne, bez diamnecików czy kryształków.
Trendu.pl postanowiło pokazać Wam najbardziej rozsądne kolekcje:

1. Balenciaga

Zawsze była, jest i będzie naszym rodzynkiem. Każda ich kolekcja jest zachwycająca i oryginalna. Nicolas Ghesquière pożegnał się ostatecznie z latami 80-tymi I powrócił do przyszłości. Modelki na wybiegu przypominały seksownych wojowników w swoich skórzanych kamizelkach z kapturem i spodniach rurkach.

2. Celine

Kolekcja na wiosna / lato 2010 proponowana przez dom mody Celine idealnie sprawdzi się dla kobiet, które preferują ubrania praktyczne i dopracowane w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Skórzane bluzki, spodnie z wysokim stanem, geometryczne szycia powodują, że kobiety wyglądają w nich wyjątkowo elegancko i ekstrawagancko.

3. Givenchy

Riccardo Tisci połączył ze sobą styl gotycki, rockowy, a także elementy futurystyczne dając graficzne, wręcz hipnotyzujące wzory, które zostały umieszczane od butów po sukienki. Główna kolorystyka to biel i czerń, które powodują, że stroje to ponadczasowa elegancja.

4. Marc Jacobs

Nie ważne czy jest recesja, czy nie. Marc Jacobs zawsze z głową i rozsądkiem tworzył swe kolekcje. Najbardziej wszystkich zadziwiły stroje, w których modelki miały staniki nad koszulą, a nie pod. Na pewno fani Marc Jacobsa nie będą zawiedzeni.