O zwiększeniu możliwość PlayStation Network przez Sony mówiło się już od dawna. Nowa usługa ma na celu przede wszystkim zwiększenie możliwości sprzętu spod marki Sony i uczynienie z nich prawdziwego centrum domowej rozrywki.

O ile termin premiery odświeżonej i rozbudowanej wersji PlayStation Network pozostawał wielką niewiadomą, to w dniu dzisiejszym na całą sprawę trochę światła rzuca Kotaku, które informuje, jakoby nowa usługa miała wystartować następnej wiosny.

O ile większość ludzi z Sony nie zna się dokładnie na specyfikacji usługi, Hirai twierdzi, że nowa usługa będzie nawiązywać do obecnego PlayStation Network, ale uczyni go szerszym i bardziej otwartym.

Usługa ta uczyni o wiele łatwiejszymi działania takie, jak wyświetlanie zdjęć z aparatu na ekranie telewizora, wyświetlanie i edycję plików wideo, dzielenie się nimi z przyjaciółmi, czy też ich przechowywanie. Lojalność wobec marki[co pewnie oznacza korzystanie z różnych sprzętów ze stajni Sony - przyp. redakcji] nagradzana będzie rabatami i usługami premium.

Hirai twierdzi, że nowa usługa powinna ujrzeć światło dzienne następnej jesieni

Więcej na gamelobby.pl