Taniec to przyjemna forma aktywności. Daje wiele zabawy, energii, no i pięknie rzeźby ciało. Pomaga zrzucić kilka kilogramów. Dzięki niemu ruchy nabierają gracji, płynności, harmonii. Poza tym każdy taniec ma w sobie coś seksownego. 

Dla pragnących odmiany nie tylko w kwestii kondycji, przedstawiam pokrótce zmysłowy taniec orientalny – taniec brzucha. 

Taniec brzucha liczy sobie już tysiące lat, ale od niedawna jest globalnym hitem fitness i nie tylko. Powszechnie uchodzi za prawdziwą esencje kobiecości, która dodatkowo wydobywa z pań to, co najpiękniejsze, najsubtelniejsze, najbardziej pociągające, między innymi uwodzenie, grację, witalność. Taniec brzucha to symbol płodności, uczta dla ducha i ciała, energetyczny zastrzyk, wabik erotyczny oraz cudowny uzdrowiciel. Cudowne stroje, dzwoneczki, ozdoby sprawiają, że rzeczywistość staje się magią. 

Ta forma tańca bazuje na charakterystycznych, płynnych ruchach bioder, ramion, no i brzucha oczywiście, w akompaniamencie dygnięć dłoni, subtelnych kroków. Wzbudza wiele emocji nie tylko w widzach, ale i samej tancerce, która nagle staje się świadoma swego ducha, ciała i drzemiącej w sobie bogini. To właśnie te zrozumienie kobiecości sprawia, że taniec brzucha to jeden z najsilniejszych sygnałów erotycznych. Ujędrnia, rozluźnia mięśnie: łydek, stóp, brzucha, ud, bioder i pośladków oraz mięśni grzbietu. Działa zbawiennie na kręgosłup. Dzięki ćwiczeniom talia jest wyszczuplona, każda sylwetka staje się trzy razy mocniej kobieca. Zanikają lub łagodnieją bóle okolic kręgosłupa. Taniec brzucha naturalnie wzmacnia ciało również z wielką korzyścią dla przyszłych mam i wyjątkowo wzmacnia siły witalne, a zatem tez odporność. Nie można nie wspomnieć o tym, jak cudownym balsamem dla psychiki kobiety jest ten taniec, gdyż leczy z kompleksów, wyzwala seksualność i świadomość jej.  

Istnieje wiele technik tego tańca, który sam kojarzy się z płynnymi ruchami wahadłowymi i okrężnymi bioder, ‘falowaniem’ brzucha, potrząsaniem i wibracjami całego ciała, symbolem ‘ósemki’ oddawanego całym ciałem – biodrami, ramionami, dłońmi, nogami, a nawet szyją. Ma to związek z pradawnymi wierzeniami kultur, z których wywodzi się taniec brzucha, odnosi się też do nieskończoności. 

Raczej nie ma większych ograniczeń wiekowych, uogólniając jest to aktywność dla każdego. Na terenie całej Polski są już miejsca, gdzie można uczestniczyć w zajęciach z tańca brzucha. Zdecydowanie to ciekawy, zdrowy i jakże seksowny trend!