Przepych, hafty, kwiatowe i misterne wzory to tylko niektóre z istotnych elementów tak popularnego ostatnio ,jak również kontrowersyjnego rosyjskiego stylu, który króluje właśnie na wybiegach (kolekcje Kenzo, Gucci i Chanel). Nowy trend wkroczył do świata mody równolegle z rozpowszechnieniem motywu matrioszki. Rosyjska zabawka zainspirowała bowiem wielu projektantów oraz amatorów sprzedających kolczyki, breloczki, koszulki, spódnice czy też solniczki z wizerunkiem znanej wszystkim z dzieciństwa lalki. Dlaczego jednak styl rosyjski ma tak wielu przeciwników wśród (wy)znawców światowych trendów? Czy w modzie istnieje zjawisko „kontrolowanego” kiczu?

Kobiety chcące wyglądać niczym caryca bądź bohaterka wspaniałej rosyjskiej baśni powinny wykazać się dobrym gustem i klasą ponieważ łączenie dodatków, zestawienie różnorodnych fasonów i deseni jest bardzo ryzykowne. „Kontrolowany” kicz staje się praktycznie niemożliwy do osiągnięcia. Jeśli jednak któregoś dnia zdecydujesz się i odważysz wyjść na ulicę ubrana w rosyjskim stylu skorzystaj z kilku praktycznych rad.

1)Elementy Twojego stroju powinny być spójne pod względem stylistyki. Nie należy łączyć kilku skrajnych stylów (np. lata 80-te i russian style), aby nie uzyskać tandetnego, kiczowatego efektu. Warto bawić się modą i przynajmniej na początek postawić na jeden główny akcent (wzorzysta spódnica, kolczyki matrioszki).

2)Do ubrania należy „dopasować” makijaż, który nie będzie wulgarny, zaintryguje- nie zaszokuje. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie bardzo jasnego podkładu, białego pudru oraz różu do policzków, aby uzyskać efekt porcelanowej delikatnej alabastrowej cery. Podkreślone czerwoną pomadką lub muśnięte błyszczykiem usta oraz obrysowane ciemną kredką oczy idealnie współgrają z bogato zdobionymi strojami.

3)Jeśli nie jesteś przekonana do nowego trendu możesz zdecydować się na dodatek nawiązujący do interesującej Cię stylistyki np. kwiecistą chustkę, żakardowe szpilki czy torebkę z matrioszką. Najważniejsze jest przecież to jak Ty czujesz się w wybranym stroju!

4)Najistotniejsze jest jednak to, aby ubranie było schludne i z wysokiej jakości materiału. Russian style to zabawa ze skrajnościami, jakie mają dominować i inspirować. Trzeba pamiętać, że balansując na granicy kiczu wybierając tylko materiały dobrego gatunku możemy osiągnąć pożądany efekt. 
Tej jesieni warto więc zaopatrzyć się w kilka dodatków w rosyjskim stylu i rozpocząć interesującą „grę z modą.”. Niezwykłość carskiej Rosji na pewno Was urzeknie i zaintryguje!