Masowanie i uciskanie konkretnych obszarów i punktów na ciele od lat cenione jest jako jedna z najskuteczniejszych form leczenia. Usprawnia funkcje życiowe, zmniejsza ból i relaksuje. Znając dane obszary i punkty, a także techniki ich pobudzania, można szybko wyeliminować ból głowy, mięśni, oznaki zmęczenia czy nawet katar. 

Specjalne masowanie skóry głowy już w starożytności znane było ze zbawiennego wpływu na kondycje włosów. To dzięki odpowiedniemu pobudzeniu jej, włosy zyskują blask, szybciej i zdrowiej rosną. 

Dzień zaczynasz już od masażu głowy, chociaż nie zdajesz sobie z tego sprawy. Nie chodzi bynajmniej o poranne drapanie się po mózgoczaszce (równie naturalne jak przeciąganie się), lecz o prysznic i rozczesywanie. Precyzja ruchów oraz delikatność procentują. Jeśli twoje pasma mają tendencję do plątania się, zaczepiania i supłania, zacznij od końcówek. Po zlikwidowaniu maleńkich supełków d0opiero przejdź do rozczesywania całych pasm od nasady. Częsty błąd to szarpanie, które osłabia włos. Jest to powszechna przyczyna nadmiernego wypadania włosów. Jeśli są bardzo oporne, warto zainwestować w spraye lub odżywki, które ułatwiają rozczesywanie. Na rynku jest pełno tego typu produktów, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Regularne, nie za mocne szczotkowanie poprawia ukrwienie skóry głowy. Owocuje objętością włosów – są bardziej sprężyste, lekkie i wyglądają zdrowiej. Wystarczy czesać się dwa razy dziennie, aby osiągnąć ten efekt. Zbyt częste w ciągu dnia czesanie, dotykanie, bawienie się włosami, szarpanie, zmienianie fryzury, upinanie włosów w ciasne koki i wysokie końskie ogony może doprowadzić do pogorszenia ich stanu, szybszego przetłuszczania się, a także niepokojącego wypadania. 

Od jakiegoś czasu na rynku pojawiają się elektroniczne urządzenia do masażu skóry głowy. Pobudzają cebulki włosów, polepszają ukrwienie. Stosują masaż, którego techniki wywodzą się z kultury i tradycji rdzennych mieszkańców Australii – Aborygenów. Również w gabinetach odnowy biologicznej, kosmetycznych i fryzjerskich często można spotkać się z ofertą takiego zabiegu, za pomogą urządzenia czy ludzkich rąk. Profesjonalny masaż w połączeniu z odpowiednio dobranymi olejkami aromatycznymi i kosmetykami to cenna chwila relaksu, za którą włosy solidnie się odwdzięczą