Kawa jest największym uzależnieniem ludzi na całym świecie. W Polsce widać coraz więcej otwierających się kawiarni. Nawet kultowy Starbucks jest już w Warszawie.
Zarówno Europejczycy, Amerykanie czy Azjaci zaczynają dzień od porannej kawy. Niektórzy parzą kawę w samowarze, inny w ekspresie. Jednak niestety większość z nas korzysta z kawy rozpuszczalnej, która ma z prawdziwej kawy, tylko zawartość kofeiny. Istnieje bardzo wiele odmian kawy, od espresso, latte po cappucino. Bardzo ważne jest jak i w czym podaje kawę. Zupełnie  inaczej smakuje z filiżanki, kubka, czy z plastikowego kubeczka.
Często lubimy do kawy zjeść jakieś fajne ciastko. Jednak dla niektórych kawa to prawdziwe uczta i ceremonia, którą się delektują.
Dla wszystkich wielbicieli kawy przygotowaliśmy kilka filmików przedstawiających jakie wzory można rysować na piance w kawie.
Nie ma wątpliwości, że Sztuka Kawy jest najsmakowitszą ze wszystkich rodzajów sztuki. Latte art lub “coffee art” to sztuka tworzenia rysunków za pomocą mleka na powierzchni espresso, a posiedli ją niektórzy fachowcy, którzy co roku mogą sprawdzić swoje zdolności na Mistrzostwach Polski Baristów oraz World Barista Championship.
Wzory na kawie tworzy się przez odpowiednie wlewanie sparowanego mleka i rysowanie sosem czekoladowym różnych wyrafinowanych kształtów na powierzchni pianki cappuccino.