Każda kobieta nie obdarzona długimi i gęstymi rzęsami naturalnie wie, że dobry makijaż wymaga pięknych rzęs. Pomalujesz oczy, wybierzesz najmodniejsze cienie, zrobisz perfekcyjną kredkę? To jeszcze nic, jeśli nie wytuszujesz rzęs. Możesz wybierać pośród wielu mascar pogrubiających, wydłużających, zagęszczających, dających efekt sztucznych rzęs, efekt teatralny. Wybór jest naprawdę bardzo dużo. Na imprezę, gdzie efekt musi być rewelacyjny możesz użyć sztucznych rzęs. Nie wszystkie kobiety potrafią sobie je przykleić, ale zawsze można poprosić koleżankę lub wykonywać ten makijaż aż nabierze się wprawy i wreszcie nam wyjdzie.

Jeśli nie lubisz stosować półśrodków może zdecydujesz się na zabieg przedłużania rzęs. Zabieg polega na doklejeniu do każdej naturalnej rzęsy sztucznej kępki włosów - o odpowiedniej długości, grubości i odcieniu (klej używany do ich aplikacji jest bezpieczny dla oka). Istnieje także metoda, która polega na przyklejaniu 1 do 1, czyli jednej sztucznej rzęsy do jednej naszej naturalnej. Zabieg jedną i drugą metodą trwa kilka godzin, a efekt utrzymuje się do trzech, czterech miesięcy. Należy tylko zadbać o wybór dobrej kosmetyczki, która zrobi to profesjonalnie. Takie sztuczne rzęsy na dłużej nie zniszczą się podczas kąpieli zarówno w domu, jak i na wakacjach. Nie szkodzi im codzienne usuwanie makijażu i innej pielęgnacji. Jeśli zabieg jest dobrze wykonany nie potrzebujesz malować ich tuszem. Jeśli chcesz, żeby efekt był większy musisz kupić specjalny tusz do rzęs, który znajdziesz w salonie kosmetycznym. Jest to chyba ciekawe wyjście, gdyż wiele kobiet chwali sobie takie rozwiązanie. Ceny zabiegu są dość wysokie. Przedłużanie i zagęszczanie może kosztować nawet 1000 zł. Można też tylko uzupełnić nasze naturalne rzęsy, wtedy zapłacimy ok. 400 zł.

Różne salony prezentują różne metody zagęszczania rzęs. Wybierz tę, która wyda Ci się jak najbardziej profesjonalna. Odwiedź różne salony i porównaj oferty. Nie rób tego w pierwszym lepszym salonie, bo później możesz pożałować. Rzęsy mogą być źle przyklejone i odpadać razem… z twoimi. Wtedy na pewno nie będziesz wyglądać zalotnie. Długie rzęsy optycznie powiększają oko i nadają wyrazu spojrzeniu. Jeśli marzysz o zalotnym spojrzeniu kokietki to spróbuj takiego zabiegu.