Będący obecnie jedną z największych gwiazd światowej architektury, Frank O. Gehry jest autorem nowo powstałego biurowca w Bazylei. Szwajcarski budynek, zaprojektowany przez amerykańskiego artystę jest niezwykle odważny w swojej formie i co istotne przełamuje standardowe myślenie o architekturze tego typu. Realizacja biurowca będącego siedzibą firmy farmaceutycznej NOVARTIS jest tylko częścią większego planu rewitalizacji całego założenia urbanistycznego, którego autorem jest pochodzący z Rzymu Vittorio Magnano Lampugnani.

Budynek Gehry`ego otrzymał formę przywodzącą na myśl floralne skojarzenia i dzięki swobodnemu ukształtowaniu bryły udało mu się osiągnąć efekt przestrzenności. Nie zapominając o funkcji biurowca zaprojektowano również atrium z klatką schodową, która przebiega przez całość obiektu łącząc poszczególne jego części. Na parterze natomiast znalazły swoje miejsce kawiarnie i restauracje sprzyjające integracji między pracownikami firmy.

Amerykański architekt zadbał także o ekologiczną stronę swojego dzieła. Budynek dzięki zastosowaniu wielkich przesuwanych drzwi zewnętrznych zapewnia sobie naturalną wentylacje. Na dachu natomiast zamontowano szklane panele, dzięki którym można było opracować efektywne wykorzystywanie energii słonecznej. Frank Gehry zaliczany do twórców nurtu dekonstrukcji projektuje obiekty niezwykle efektowne formalnie, będące bardziej rzeźbami architektonicznymi niż tradycyjnymi budynkami, ale nie zapominając o ich funkcjonalnej stronie