Niech celem Twojej podróży będzie Rzym, to miasto położone w środkowej części sławnego „buta ” w harmonijny sposób łączy to co najlepsze dla duszy i dla ciała.

Rzym to kolebka wszelkich wyrobów ze skóry, jednak głównie buty cieszą się tu dużym zainteresowaniem. Idealnym miejscem dla zakupoholików i nie tylko, bo kto od czasu do czasu nie lubi zrobić sobie przyjemności jest „ Trójkąt Bermudzki”. To główna dzielnica handlowa gdzie panuje istne szaleństwo zakupowe.
Wybierz się koniecznie na Via del Tritone, Via del  Babuino czy też Via del Corso, tam rozpocznij buszowanie po sklepach, licznych butikach, sławnych projektantów ze świata mody i biżuterii. Możesz zaglądnąć do Armaniego, Gucci też brzmi zachęcająco czy do Valentino Garavani…lecz to tylko kilka nazwisk z długiej listy „famous designers”.
Godziny otwarcia tych domów handlowych porównywanych do butików z nowojorskiej  Madison Avenue to 9 do 19:30 z dwugodzinną przerwą na siestę.

Po męczących zakupach nic tak nie relaksuje jak filiżanka  espresso w połączeniu z włoskim tiramisu, dzięki którym poczujesz wyjątkową energię Rzymu. Na każdym rogu są miliony rzymskich kafejek o niepowtarzalnym uroku.

Idealnym miejscem dla zakochanych są Schody Hiszpańskie, ale również dla maniaków mody, bo właśnie tu na wiosnę organizowane są pokazy mody .
Wieczorem udaj się  pod Fontannę di Trevi, szczególnie w nocy robi piorunujące wrażenie. Wrzuć do niej prze lewę ramię pieniążek, a na pewno wrócisz jeszcze na teren włoskiego buta, nie tylko w celu wypełnienia szafy bo brzegi.

Rzym to również skupisko licznych zabytków, monumentalnych posągów.
Pantheon, Pałac Watykański, Bazylika Św. Piotra, Colosseum można wymienić je jednym tchem, ale każdy odpoczywa tak jak lubi.

Już dziś zaplanuj swoją letnią przygodę, a  Rzym już na zawsze pozostanie w Twojej pamięci tak jak i smak boskiego tiramisu z wyborną espresso!