Sabine Pigalle urodziła się w 1963 roku, mieszka i pracuje w Paryżu. 
Najpierw studiowała literaturę francuską na Sorbonie, zanim stała się stylistką w dziedzinie mody. Następnie pracowała dla włoskiej grupy Rizzoli jako redaktor reklamy i projektów artystycznych z Helmut Newton, jak również przy reklamach z Premiere Heure. 
Sabine fotografię rozpoczęła jako kompletny samouk i stopniowo porzuciła stylizację. 
Teraz pracuje dla magazynów, w tym Wad, Bloom, In View, View on colors i Le Monde d'Hermes. Jej klienci reklamowi to McCann Erikson, Les Ouvriers Du Paradis, Publicis, Saatchi & Saatchi, Air, JWT, Guerlain, Printemps i L'Oréal. 

Jej twórczość obejmuje "Toxi-Food", "H2O" w Galerii Port Autonome, "Mue Couture" w Galerie Valérie Cueto i "Motywy" w Musée des Artes Décoratifs. Teraz wystawia dzięki LVMH "Paryż - Tokio" dla Céline w Omotesando / Tokio.

Zdjęcia tworzone przez rodowitą paryżankę Sabine Pigalle charakteryzują dbałość o detale, światło i jakość w zakresie przedmiotów które fotografuje. Nawet najbardziej miękkie i zmysłowe tkaniny wydają się nam namacalne. Jej portofolio jest pełen obrazów, które prezentują jej wirtuozerię nie tylko w modzie, ale również w doszukiwaniu się piękna w martwej naturze. Jej wykorzystanie światła jest po prostu wspaniałe, a każdy materiał, kolor i faktura są ukazane w całym swym pięknie. Niezwykle oryginalnych koncepcje układów i kompozycji sprawiają, że prace Pigalle są charakterystyczne, a kobiety na zdjęciach wyjątkowe