Na wiadomość, że Salvatore Ferragamo otwiera swój butik w Polsce, wiele osób ucieszyło się, ponieważ już nie muszą wyjeżdżać za granicę, aby kupić sobie ubrania luksusowych marek. W butiku, na rogu Moliera i Trębackiej, można nabyć ubrania i dodatki firmowane przez dom mody Valentino oraz Salvatore Ferragamo. Salvatore Ferragamo kiedyś głównie oferowała buty, paski oraz torebki. Jednak marka od kilku sezonów postanowiła więcej sił skupić także na projektowaniu ubrań.

W kolekcji Salvatore Ferragamo wiosna / lato 2010, której premiera odbyła się kilka dni temu podczas Mediolańskiego Tygodnia Mody, głównym motywem przewodnim była Afryka. Na pokazie niewątpliwie królowały, nie widziane od wieków, kobiece pantalony. Połączenie mody oraz historii jest czymś normalnym. Jednak wiosna/lato 2010 Salvatore Ferragamo, składająca się z wielkich spodni oraz reszty garderoby charakteryzującej się dziwacznymi kształtami, w połączeniu z kolorowymi pantalonami, spowodowało, że kolekcja jest dla prawdziwych ekscentryków. Stroje tworzą świetną całość, a kolekcja jest niewątpliwie bardzo oryginalna. Znajdziemy w niej również bardzo wiele sukienek, których ostre cięcia podkreślają kobiecość oraz nadają niesamowitej elegancji.

Stali klienci mogą być nieprzyzwyczajeni do takiej ekstrawagancji, jednak trzeba przyznać Cristina Ortiz, projektantka tworząca dla Salvatore Ferragamo, stworzyła prawdziwe dzieło sztuki!