W sklepach pojawiła się gra Splinter Cell Conviction na platformę Xbox 360™. Kolejna odsłona przygód Sama Fishera jest jeszcze bardziej dynamiczna i wciągająca od poprzednich. Gra 
o bohaterze twardzielu zmieniła się nie do poznania, co na pewno docenią fani serii, jak i strzelający nowicjusze.

W najnowszej odsłonie gry, śledztwo w sprawie śmierci córki, prowadzi byłego agenta Sam’a Fisher’a do odkrycia, że został on zdradzony przez swojego dawnego pracodawcę, grupę Third Echelon. Teraz, jako wyjęty spod prawa zbieg, rozpoczyna wyścig z czasem - musi zdemaskować intrygę terrorystów zagrażającą światu, a nic tak nie popycha do działania, jak chęć osobistej zemsty i wewnętrzna potrzeba ratowania świata.

Conviction zrywa z dotychczasowym wyobrażeniem o tzw. skradankach, w których bohater porusza się niepostrzeżenie w mroku i cicho likwiduje przeciwników. Sam Fisher musi walczyć w biały dzień, skradać się wśród ludzi. Najciekawszą cechą gry jest wyjątkowo plastyczne otoczenie, w którym porusza się bohater. Sam Fisher będzie mógł wchodzić w interakcje z tłumem kryjąc się w nim, a nawet doprowadzając do jego paniki, co na pewno ułatwi mu ucieczkę przed wrogiem. Dodatkowo w bezpośrednich starciach będziemy mogli wykorzystać wiele przypadkowych przedmiotów, jak monitory i krzesła do walki z przeciwnikami. 

W grze odnajdziemy pięciogodzinne wprowadzenie do właściwej rozgrywki w trybie kooperacji. Gracz będzie musiał wykonać szereg misji przy pomocy dwóch agentów 
do zadań specjalnych - Amerykanina imieniem Archer i jego rosyjskiego kompana Kestrela. 

Gra pojawiła się w sklepach w wersji na Xbox 360 ze specjalnym bonusem dla graczy – kodem dostępu do wersji testowej gry Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier. Wersja gry na PC będzie dostępna 30 kwietnia. 

Już dziś weź do ręki broń i stań do walki o prawdę i bezpieczeństwo ludzkości.

Więcej informacji o grze znajdziesz na www.splintercell.com