Za oknami mamy wiosnę. Ostatnie kilka dni były bardzo słoneczne. Panie coraz częściej pojawiają się w sukienkach, a panowie w szortach. Jednak po długiej zimie większość z Nas ma białe ciało. Mimo nieustannej nagonki i krytyki słońca, projektanci mody ciągle latem lansują modę na opaleniznę. Solarium jest oczywiście opcją, jednak nie zawsze mamy na nie czas, jak również niektórzy mogą czuć się w nich klaustrofobicznie.

Więc jeżeli planujecie dalszą odsłonę ciała, tym razem w odcieniu złoto-brązowym proponuje samoopalacze. Jednak nie wszystkie kosmetyki są dobre. Niektóre nie ładnie pachną, inne brudzą ubrania. Obecnie jest tak duży wybór samoopalaczy, że trudno jest zdecydować się na ten jeden najlepszy.
Na pewno trzeba pamiętać o oddzieleniu twarzy od reszty ciała.

Dior, Golden Self-Tanner Spray Instant Glow for the Body
Samoopalacz w spray'u do ciała. Ma bardzo delikatny, słoneczny kolor i od razu po aplikacji nadaje skórze naturalny, zdrowy kolor opalenizny, który z czasem się pogłębia. Jedyny minus, jest taki, że można uzyskać przebarwienia
Cena: 125 złotych

Lancome, Flash Bronzer
Łatwy w aplikacji, kolorowy krem do twarzy. Kosmetyk ma bardzo ładny zapach, łatwo się również rozprowadza. Jednak opalenizna nie jest do końca zadowalająca
Cena: 120 złotych / 50 ml

Helena Rubinstein, Golden Beauty Natural Tan
Samoopalacz do twarzy i ciała w żelu. Zawiera nawilżającą glicerynę i wyciąg z brzoskwini. Ma bardzo miły kwiatowo-drzewny zapach. Blasku dodają cząsteczki masy perłowej. Aplikację ułatwia karmelowy kolor kosmetyku. Łatwo się rozprowadza, nie zostawia smug, efekt opalenizny jest naturalny. Jednak jak na taką cenę jest mało wydajny. Na dodatek mimo użycia dzień po dniu nie daje efektu pogłębiania opalenizny.
Cena: 140 złotych

Garnier Ambre Solaire, Gloss Bronzeur
Wydawałoby się, że to jeden z lepszych samoopalaczy na rynku. Samoopalacz ten zawiera cząsteczki odbijające światło, które faktycznie od razu po nałożeniu nadają skórze nóg piękny, złocisty blask. Na opaleniznę nie trzeba długo czekać. Jednak bardzo brudzi ubrania – szczególnie jasne biustonosze.
Cena: 25 złotych / 125 ml

L`OREAL L'OREAL SUBLIME BRONZE – Samoopalacz do twarzy
To chyba jeden z najlepszych samoopalaczy. Ma bardzo przyjemną konsystencję, która ma ciemny kolor, dzięki temu wskazuje Nam gdzie nasmarowaliśmy krem na twarzy. Opalenizna bardzo naturalna – złoty – brązowy kolor. Jedyny minus, to fakt, że twarz się bardziej świeci niż zwykle
Cena: 40 złotych

Nivea - Nivea - Sun Touch – Samoopalacz do twarzy

Samoopalacz ma dosyć ładny zapach. Jednak jego opalenizna jest sztuczna – pomarańczowo- żółta. Również kolejnym minusem jest fakt, że nierównomiernie się ściera.
Cena: 27 złotych