Samsung Corby to kolejna propozycja koncernu w kategorii „telefony GSM”. Jest on kierowany zasadniczo do ludzi młodych i dynamicznych, o czym świadczy kilka jego cech szczególnych. Ale tak naprawdę jest to telefon dla każdego, kto szuka czegoś innego niż oklepana Nokia, oferująca to samo w pięciu odmianach kosztujących bardzo różne sumy.

Po wyjęciu z pudełka naszym oczom ukazuje się telefon płaski, z dużym dotykowym wyświetlaczem. Nieco jajowaty kształt prezentuje się bardzo ładnie. Telefon nawiązuje nieco do długich tradycji dopasowywania wyglądu do użytkownika – producent oferuje wymienne tylne obudowy, a w zestawie z telefonem otrzymamy ich aż trzy. Oprogramowanie telefonu prezentuje się ładnie, ze sprawnością działania jest różnie. Główne ekrany potrafią działać dość powolnie, zwłaszcza, jeśli napakujemy na nie dużo widżetów.

Telefon posiada radio FM i odtwarzacz mediów. Wbudowany moduł Bluetooth pozwala (po wyrażeniu zgody przez drugiego użytkownika) nawet na przeglądanie plików w zdalnym telefonie. Ciekawą funkcją jest inteligentne odblokowywanie – po narysowaniu jednego z zaprogramowanych znaków (liter) telefon może od razu przejść do wykonywania przypisanej funkcji. Czego w nim brakuje? Dla średnio wymagającego użytkownika – niczego. Ale mógłby posiadać już moduł WiFi, czy choćby klawiaturę ekranową QWERTY (ma tylko standardową telefoniczną). Telefon obsługuje się poprzez dotyk palcem, nie potrzeba rysika. Może zdenerwować to, że telefon nie ma standardowego wyjścia słuchawkowego i jesteśmy zdani na to, co proponuje nam producent. Niemniej jednak z telefonu korzysta się komfortowo.

Czas na ocenę. Design to pełna piątka. Oto, co znaczy dobrze zaprojektowany telefon. Ten styl nam się spodobał. Funkcjonalność na 4. Korzysta się z niego fajnie, ale czasem brakuje jednak tej klawiatury QWERTY. Technologia również na 4. Współczesny telefon, zwłaszcza z widżetami wymagającymi dostępu do sieci powinien mieć WiFi.

Konkluzja – wróżymy temu Samsungowi świetlaną przyszłość. Powinien on zdobyć rynek wśród młodych i dynamicznych, szukających niebanalnego i w miarę dobrze wyposażonego telefonu