Zaprezentowany podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie Samsung Monte S5620 już w marcu znajdzie się w sprzedaży w Polsce. S5620 to nowy w pełni dotykowy telefon dla miłośników stylowych gadżetów. Bogate funkcje multimedialne i społecznościowe, obsługiwane za pomocą intuicyjnego interfejsu TouchWiz 2.0 Plus, efektywność działania i intrygujący wygląd to jedynie kilka z jego zalet. 

Samsung Monte został stworzony z myślą o użytkownikach spędzających dużo czasu w Internecie. Szybki dostęp do serwisów społecznoścowych z poziomu ekranu głównego zapewnia szybką i intuicyjną obsługę profili Facebook i MySpace. Klient push e-mail dla poczty Gmail oraz serwerów MS Exchange, Widgety Twitter i Bebo oraz uniwersalny komunikator ułwatwiają kontakt ze znajomymi. Monte posiada również wygodną przeglądarkę internetową oraz akcelerometr, który automatycznie dopasowuje obraz do położenia komórki. 

Idealnym uzupełnieniem funkcjonalności telefonu jest GPS, współpracujący 
z programem Google Maps. Geo-tagging przypisuje zdjęciom szczegółowe współrzędne geograficzne sprawiając, że nigdy nie zapomnimy, gdzie dana fotografia została wykonana. Ponadto Monte został wyposażony w WiFi oraz funkcję ActiveSync, zapewniającą dostęp do poczty e-mail w trybie push oraz zdalną synchronizację danych między telefonem, a komputerem PC.

W kompaktowej obudowie znalazło się także miejsce dla aparatu 3,2 MPix z funkcjami Detekcji uśmiechu, Zdjęć panoramicznych oraz Wykrywania twarzy. Inteligentne odblokowanie telefonu oraz uruchamiany ruchem jednego palca błyskawiczny zoom dodatkowo ułatwiają sprawne i szybkie korzystanie z Monte. Wszystkimi funkcjami S5620 można z łatwością zarządzać na 3-calowym ekranie dotykowym TFT WQVGA.

Sugerowana przez producenta cena detaliczna Samsung Monte wyniesie 729 zł.