Samsung Electronics zaprezentował najnowszy model kompaktowego aparatu fotograficznego PL90. Urządzenie wyposażono w matrycę o rozdzielczości 12,2 megapiksela oraz wbudowane złącze USB, które umożliwia przekazywanie zrobionych zdjęć do komputera bez potrzeby stosowania dodatkowych kabli.

Dzięki zastosowaniu zintegrowanego złącza USB w modelu PL90, można w bardzo prosty sposób przenosić zdjęcia i filmy bezpośrednio do komputera. Urządzenie działa na zasadzie plug and play a zainstalowane w aparacie oprogramowanie iltelli-studio pozwala na korzystanie z jego funkcji na dowolnym komputerze. Dodatkowo, użytkownicy PL90 nie będą musieli martwić się
o wyczerpującą się baterię, ponieważ aparat można naładować bezpośrednio z portu USB, bez dodatkowych przewodów.

– Chcemy dać użytkownikom PL90 możliwość jeszcze bogatszych doświadczeń z fotografowania. Z nowym aparatem Samsunga mogą oni nie tylko robić świetne zdjęcia, ale niemal natychmiast podzielić się nimi ze znajomymi, a w międzyczasie jeszcze doładować baterię – powiedział Sangjin Park, Prezes działu Digital Imaging w Samsung Electronics. – Rozumiemy, że w dzisiejszym, dynamicznym świecie, użytkownicy chcą mieć tego typu rozwiązania pod ręką, dlatego dajemy im je w PL90. Najnowszy model jest kolejnym dowodem na to, jak innowacyjnie firma Samsung podchodzi do swoich aparatów cyfrowych – dodał.

Inteligentne funkcje

Model PL90 wyposażono m.in. w najnowszą wersję opracowanej przez Samsung funkcji Smart Auto (Still&Movie), dzięki której użytkownicy mogą uchwycić doskonałe ujęcia właściwie w każdych warunkach. W trybie Smart Auto, aparat automatycznie reguluje najważniejsze parametry, dopasowując je optymalnie do panujących warunków. Bez względu na to, czy zdjęcia robimy w dzień czy w nocy, czy jest to portret czy krajobraz, możemy być pewni, że parametry ujęcia będą dobrane perfekcyjnie.

Nowy aparat Samsunga oddaje do dyspozycji użytkowników również innowacyjny system Idealnego Zdjęcia Portretowego (Perfect Portrait), w którym zastosowano szereg trybów ułatwiających fotografowanie. W trybie Autoportretu użytkownik może wyjść zza obiektywu, a aparat, śledząc zarys twarzy da znać sygnałem dźwiękowym, kiedy znajdziemy się w kadrze. Funkcja wykrywania twarzy pozwala na automatyczne rozpoznanie do dwunastu różnych twarzy. Nawet jeśli zdefiniowane wcześniej osoby stanowią jedynie część grupowej fotografii, aparat automatycznie ustawi najważniejsze parametry właśnie na nich. PL90 wyposażono także w tryb Beauty Shot, który poprawia wygląd fotografowanej twarzy poprzez korektę jasności i ewentualnych niedoskonałości cery. Z kolei funkcje wykrywania uśmiechu i mrugnięcia, pozwalają odpowiednio – wyzwolić spust migawki po wykryciu uśmiechu w kadrze i powtórzyć zdjęcie w przypadku wykrycia zamkniętych oczu u któregoś z modeli.

Wykonane przy pomocy PL90 zdjęcia można łatwo sortować i przeglądać dzięki inteligentnej funkcji Smart Album. Umożliwia ona m.in. szybkie zlokalizowanie danego zdjęcia bez konieczności przeglądania setek fotografii. Smart Album pozwala zarządzać zawartością pamięci tak, by wyszukiwanie było możliwie najprostsze – zdjęcia można sortować m.in. w oparciu datę czy czas wykonania zdjęcia ale również pod względem koloru, jaki dominuje na danym ujęciu.