Wedle najnowszych informacji długo wyczekiwana, tak przez fanów jak i krytyków muzycznych na całym świecie nowa płyta studyjna Carlosa Santany jest już przygotowana. Mimo, iż nie ogłoszono jeszcze oficjalnej daty jej premiery to znane są już szczegóły dotyczące tego projektu. Meksykański gitarzysta, wielokrotny laureat prestiżowej nagrody Grammy który światową sławę zdobył w latach 60-tych i 70-tych tym razem postawił na muzykę rockową. Do pracy przy nowym albumie zaprosił jak zwykle liczne grono światowej sławy muzyków, którzy razem z nim nagrali nowe wersje klasycznych rockowych piosenek. Na płycie będzie można usłyszeć m.in. utwór kultowego zespołu AC/DC „Back in Black” w nagraniu którego towarzyszył Santanie amerykański raper NAS, niezwykłą balladę Jimiego Hendrixa „Littre Wing”, którą zaśpiewał brytyjski muzyk Joe Cocker czy piosenkę „Can`t You Hear Me Knocking” zespołu The Rolling Stones w wykonaniu Scotta Weilanda ze Stone Temple Pilots.

Na płycie znajdzie się również „Whole Lotta Love” będąca jedną z najsłynniejszych piosenek rockowych lat 70-tych legendarnego zespołu Led Zeppelin, w nagraniu której towarzyszył Santanie Chris Cornell. Jak twierdzi sam autor projektu udało się jemu i jego gościom osiągnąć zupełnie nowe brzmienie tych piosenek, a ostateczny efekt powinien usatysfakcjonować fanów nie tylko jego muzyki.

Ostatnia studyjna płyta gitarzysty „All That I Am” miała swoją premierę w 2005 roku, a jego największym sukcesem pozostaje album „Supernatural” z 1999, roku który pokrył się aż piętnastokrotnie platyną w Stanach Zjednoczonych