Jak donoszą najnowsze wieści aktorka Sarah Jessica Parker, znana szerokiej publiczność głównie z serialu kobiecego „Seks w wielkim mieście”, a także redaktor naczelna Vouge’a Anna Wintour zostały zatrudnione przez Prezydenta Baracka Obamę w celu udzielania mu rzeczowych porad dotyczących sztuki oraz humanistyki. Obie przedstawicielki świata mody i Hollywood weszły w skład Komitetu do spraw Sztuki i Humanistyki, w którym funkcję honorowego przewodniczącego pełni Pierwsza Dama – Michelle Obama, która twierdzi, że „sztuka to nie tylko przyjemna rzecz, którą można mieć lub robić w wolnym czasie lub wówczas, gdy można sobie na to pozwolić”.

Dotychczas pośród 25 członków Komitetu, który został powołany do życia w 1982 roku przez Prezydenta Ronalda Reagana znaleźli się między innymi aktorzy Forest Whitaker i Edward Norton, aktorki Kerry Washington i Alfre Woodard, producent filmowy George Stevens Jr i producent teatralny Margo Lion – będący równocześnie współprzewodniczącymi Komitetu – wiolonczelistka Yo-yo Ma, filantrop Teresa Heinz, architekt Thom Moore, a także tancerz baletowy Damian Woetzel. Do ich priorytetowych zadań należy analizowanie wszelkich aspektów dotyczących edukacji, dyplomacji kulturalnej, a także rozwoju ekonomicznego właśnie poprzez pryzmat sztuki.
Sarah Jessica Parker znana jest dobrze kobietom na całym świecie. Za sprawą roli Carrie Bradshaw w serialu „Seks w Wielkim Mieście”, pomimo swojej przeciętnej urody i dosyć niskiego wzrostu stała się bowiem ikoną mody. Aktorka nigdy nie przejmowała się swoim zbyt dużym nosem, świadczącym o jej żydowskim pochodzeniu. O jej dystansie do siebie niech świadczy fakt, że przez koleżanki została okrzyknięta „kobietą koniem”. Pełna charyzmy i naturalności jakiś czas temu zaczęła się także spełniać na polu zawodowym jako projektantka.

Zdecydowanie mniej niż o Sarze Jessice Parker wiemy o Annie Wintour. Praktycznie jedynie to, że podobno stanowiła ona pierwowzór Mirandy z filmu „Diabeł ubiera się u Prady”. Redaktorka z pochodzenia jest Brytyjką. Jej ojciec, znany brytyjski dziennikach dowiedziawszy się, że córka pragnie zajmować się modą najpierw starał się ją od tego pomysłu odwieść, a następnie załatwił jej pracę w londyńskim Harrodsie. I tak oto, Anna Wintour, zaczynając o małego butiku, poprzez drugoligowe magazyny, w końcu została wydawcą Vouge’a. Redaktorka znana jest przede wszystkim ze swojej dbałości o wygląd, bardzo eleganckiego stylu, a także nienagannie ułożonych włosów i ciemnych okularów przeciwsłonecznych.

Obu paniom życzymy sukcesów u boku amerykańskiego Prezydenta, a także mamy nadzieję, że ich spostrzeżenia przełożą się w pewien sposób na jakieś odkrywcze trendy w modzie