Od ponad dekady sztuka zaczęła nabierać charakteru użytkowego. Projektanci mają za cel upiększenie i uprzyjemnienie nam życia. Chcą, abyśmy nie mając czasu na chodzenie do galerii, mogli nie rezygnować z wartości estetycznych podnoszących jakość codziennych doznań. Obecnie dominującym trendem jest prostota kształtów i linii, która zapoczątkowana została w krajach skandynawskich, a później rozpropagowana na całym świecie za sprawą istniejącej od połowy zeszłego wieku szwedzkiej Ikei. Pomieszczenia urządzone w stylu Ikea-like znajdziemy od Japonii, po Kanadę. Jasne kolory ścian, łączone z wyważonymi meblami, naturalnymi materiałami i chromowymi elementami tworzą harmonijną przestrzeń, w której nie można czuć się inaczej, niż dobrze.

Dla miłośników tego trendu przedstawiam propozycję z nieco wyższej półki, jednocześnie pozostającą w sferze rozsądnych cen.

Ładne z pożytecznym

Nuance Denmark jest firmą projektującą przedmioty użytku domowego, przykładającą najwyższą dbałość nie tylko do ich funkcjonalności, ale także do ich walorów estetycznych. Każdy z ich produktów jest małym dziełem sztuki, utrzymanym w klimatach skandynawskiego designu. Proste w formie i kolorystyce, a bogate w treści.

Jednym z ładniejszych modeli zaprojektowanych przez duet Marcus Vagnby i Karina Menckes jest otwieracz do butelek w kształcie otoczaka. Jego chromowe wykończenie o wysokim połysku pięknie odbija światło wydobywając obłość figury, jednocześnie przywodząc na myśl wodę opływającą kamień.

Dzięki swojej ergonomicznej budowie otwieracz bardzo dobrze leży w dłoni sprawiając, że każdorazowe jego użycie jest nader przyjemne.

Produkty firmy Nuance charakteryzują się wysoką jakością wykorzystywanych materiałów i starannością wykonania, dzięki czemu mamy gwarancję, że nasze pieniądze zostały dobrze zagospodarowane