Finalistki tegorocznej edycji Schwarzkopf Elite Model Look zostały wybrane. Dwanaście dziewcząt spotka się na Elite Model School, a potem wspólnie wystąpi w finałowej Gali, walcząc o zwycięstwo i światowy kontrakt z agencją Elite.

Sen, który już się spełnia…
Dziesiąty już raz przedstawiciele agencji Elite, spośród setek kandydatek, które wzięły udział w castingach, wybrali finalistki polskiej edycji konkursu. W tym roku do ścisłego finału weszło 12 dziewcząt z różnych stron kraju, z mniejszych i większych miast. Wszystkie mają szansę na podpisanie kontraktu z polską filią agencji Elite.

12 finalistek…
Kinga Piórkowska OSTRÓW MAZOWIECKI
Paulina Paździor LUBLIN
Karolina Kopacz KARNIOWICE
Izabela Plucińska WARSZAWA
Laura Kuczkowska TORUŃ
Olga Łoś PABIANICE
Joanna Dorula STARY SĄCZ
Aleksandra Borczak KRAKÓW
Martyna Kwiatos ZADZIM
Julia Skierska RAWA MAZOWIECKA
Katarzyna Kosińska OLEŚNICA
Anna Bortnowska TORUŃ

Przygoda przyszłych modelek…
Finalistki już mogą czuć się zwyciężczyniami – czeka je udział w zgrupowaniu Elite Model School. Te kilka dni to nic innego jak ciężka szkoła modelingu w pigułce. W pięknych wnętrzach i ogrodach Venecia Palace Hotel dziewczęta poznają podstawy pracy modelki – pod okiem specjalistów z branży będą uczyć się, jak dbać o siebie, wykonywać makijaż czy fryzurę, chodzić po wybiegu, nosić poszczególne części stroju, tak aby najlepiej je eksponować i wielu innych rzeczy. Spotkają się również ze znanymi osobami ze świata mody.

Polska top modelka…
Elite Model School zakończy uroczysta Gala Elite. Podczas Gali wszystkie finalistki będą miały szanse zaprezentowania się. Warszawski Teatr Komedia na ten wieczór przeobrazi się w wielki wybieg mody, gdzie dziewczęta w pierwszym pokazie na żywo będą oceniane przez międzynarodowe jury. Zwyciężczyni - ta która, według specjalistów, będzie miała największe szanse na karierę w zawodzie modelki, zakwalifikuje się do światowego finału elite model look 2012. Weźmie  w nim udział wraz z finalistkami ze wszystkich 70 krajów, w których przeprowadzany jest konkurs. Nagrodą główną, prócz niezapomnianej przygody,  jest trzyletni kontrakt z najbardziej znaną agencją świata – Elite.
Uroczystość poprowadzą Katarzyna Kępka i Paweł Orleański, a w przerwach między pokazami usłyszymy piosenki z kultowego West Side Story w nowych aranżacjach Michała Gasza i Zofii Nowakowskiej. Gala będzie transmitowana przez program TV4  23 września o 22.35.

Schwarzkopf Elite Model Look Polska 2012
Konkurs elite model look Polska przeprowadzany jest od 10 lat. W tym czasie w konkursie wzięło udział tysiące dziewcząt z całej Polski, z których wiele, nie tylko zwyciężczynie, rozpoczęło już kariery modelek - przykładem mogą być Ania Porzuczek czy Aleksandra Ziemińska. Konkurs elite model look jest najbardziej znanym i popularnym konkursem modelingu, w którym rokrocznie udział bierze ponad 350.000 kandydatek z 800 miast, 70 krajów i 5 kontynentów.