Mirrorman, czyli polski niezależny muzyk i fotograf, po 6 latach milczenia powróca w 2010 roku z dwoma mini albumami, skomponowanymi na potrzeby prestiżowych projektów fotograficznych.

Pierwszy z nich to soundtrack do cyklu fotografii Katarzyny Widmańskiej,  prezentujących oryginalną wizję kultowej Alicji w Krainie Czarów.

Mirrorman, który skomponował i nagrał wszystkie utwory na tę płytę, zaprosił do nagrań wokalistkę Idden, z którą na codzień współtworzy dark-triphopowy projekt Black Glass.

Alicja w Krainie Czarów wg. Mirrormana to precyzyjne odzwierciedlenie charakteru zdjęć Widmańskiej, która proponuje autorską, alternatywną wizję  przygód głównej bohaterki dzieła Lewisa Carrola.
Soundtrack Mirrormana zaskakuje wyciszoną aurą i delikatnością  kompozycji. To oczywiście wciąż hiponotyczne, klimatyczne frazy, niespotykane brzmienia  i transowy groove utworów, jednakże wszystko to zostało podane w odrębny od  poprzednich wydawnictw sposób.

Jak powiedział sam artysta: "muzycznie ten materiał nie przypomina nagrań  mojego głównego projektu Mirrorman aczkolwiek utwory, które napisałem nie są  jakimkolwiek kompromisem, po prostu przedstawiają inną rzeczywistość, coś co  istnieje z dala od zgiełku codziennego życia i tętni swoim własnym  hipnotycznym pulsem. To inna historia, inna wrażliwość, inny wymiar..."

Jak zgodnie podkreślają Mirrorman i Widmańska, dźwięk skomponowany na  potrzeby tego projektu, w sposób wręcz idealny wtopił się w charakter obrazu, podkreślając jego niecodzienny przekaz.

Album składa się z 7 kompozycji, które nawiązują do poszczególnych  rozdziałów powieści.
Płyta z muzyką będzie dodawana do katalogów podczas licznych wystaw  Katarzyny Widmańskiej w całej Polsce.

Cały materiał można ściągnąć całkowicie za darmo ze strony labelu Ahead Records pod adresem http://aheadrecords.pl/Alice_In_Wonderland.rar, natomiast dwa premierowe utwory z płyty można odsłuchać na oficjalnym myspace Mirrormana - www.myspace.com/mirrorreality