Wydawałoby się, że nieprzewidywalny Włoch i zrównoważony Chińczyk niewiele mają ze sobą wspólnego. Nic bardziej mylnego!! Jeszcze w tym roku na rynku motoryzacyjnym pojawi się wspólny, włosko – chiński (!) model nowego – starego samochodu. Zaskoczeni?

sedan Viaggio


Połączenie się dwóch spółek: włoskiej join – venture stworzoną przez Fiata i Guangzhou Automobile Group było potrzebne, aby Włosi mogli wejść na rynek chiński. Dzięki temu powstanie nowy Sedan Viaggio, który jest bliźniaczo podobny do amerykańskiego Dogde’a Dart, a ten z kolei technicznie przypomina Alfa Romeo Guliettę. Jak widać, nawet w motoryzacji nic nie ginie.

Fiat viaggio sedan


Nowy – stary Sedan produkowany będzie w Chinach, a jego pierwszy, pokazowy model będzie można ujrzeć już w tym miesiącu na targach samochodowych w Pekinie. Seryjna produkcja ruszy już w lipcu, a do salonów trafią jesienią.
Czy jest to samochód wart zachwytów? Pojemność silnika to 1.4 litra w wersji wolnossącej i z turbodoładowaniem. Dla nas ważne jest jednak to, że powstanie również pięciodrzwiowa wersja hatchback.

Fiat Viaggio


Włoski Dogde jest bardziej przestrzenny niż jego poprzednik – Neon, zapewne ze względu na swe gabaryty: 467 cm długości i 183 cm szerokości, przez co może równać się z Sedanami klasy C, Fordem Focusem czy Volgswagenem Jettą, jednak jest dłuższy od BMW klasy D. Trudno więc na pierwszy rzut oka określić jego rzeczywiste zalety.

Światła- fiat viaggio sedan


Podsumowując: Włoska firma w porozumieniu z Chińskim producentem, tworzy od podstaw linię produkcyjną aut, które są lustrzanym odbiciem istniejącego już amerykańskiego auta, które to z kolei wzorowało się na wcześniejszych włoskich sukcesach…

Przód Viaggio Sedan

 

Ufff… Zamieszało się na rynku motoryzacyjnym. Nie dziwmy się jednak takiemu obrotowi spraw, bowiem powinniśmy się przyzwyczaić do narodowej umiejętności Chińczyków do podrabiania wszystkiego, na czym można zarobić.

fiat viaggio sedan wnętrze


Autor: Dorota Bednarek