Czy znacie już "Secret diary of a Call Girl"? To brytyjski serial telewizyjny, oparty na blogu i książce „Belle de Jour” pisanych przez anonimową autorkę posługującą się pseudonimem. Główną rolę wysokiej klasy, londyńskiej prostytutki Belle gra seksowna Billie Piper. Jeśli jeszcze o nim nie słyszeliście - czas najwyższy by nadrobić zaległości, zwłaszcza, że nadciąga trzeci sezon!

Historia toczy się w Londynie, wokół życia Hanny Baxter. Z pozoru wydaje się ona zwykłą dziewczyną, prowadzi jednak sekretne życie dziewczyny na telefon pod pseudonimem Belle. Serial skupia się na jej życiu prywatnym oraz życiu jako profesjonalistki w swoim fachu.
Hannah prowadzi narrację, zdarza się jej też mówić wprost do widzów. Jak sama mówi: “Jestem kobietą wysokiej klasy. Co znaczy, że liczę sobie za godzinę - i liczę dużo.” Belle wprowadza nas w świat który jest obok nas, ale w ukryciu. W dwudziestym pierwszym wieku najstarszy zawód świata przechodzi transformację, odpowiedni make-over, a dziewczyny przeszkolenie…. i mają się wcale dobrze.

Serial fascynuje, jest jak reality show, jest prawdopodobny co dodaje całego smaczku. Hannah udziela prawie instruktażowych porad. Co powinna wiedzieć profesjonalistka? Jak dogodzić klientowi (np. w jednym odcinku Hannah uczy się zasad sado maso ), jak zadbać o własne bezpieczeństwo. Aby trzymać Hannę z daleka od Belle i odwrotnie, dwie części domu (prywatna i profesjonalna),ma dwie szafy z różnymi zestawami ubrań, dwie komórki. I tak nie jest to proste. Jak długo można okłamywać bliskich? 
Pojawiają się inne ciekawe postacie: podejrzewający coś przyjaciel Ben, mamuśka-alfons Stephani, koleżanka po fachu Bambi. 
Choć wpierw historia podana zostaje z niebezpiecznym wręcz blaskiem takiego życia, z humorem, a Belle zachwala swoją pracę, szybko widzimy negatywne aspekty. Historie dziewczyny odpowiadają na wiele pytań, o które nie było kogo zapytać.

Serial porównuje się do “Seksu w Wielkim mieście“, z uwagi na dowcipne podejście do seksu. “Secret Diary of a call girl“ nie jest tymczasem serialem stricte komediowym, a miejscami fascynującym dramatem.