Niedawno znalazła się na liście najgorętszych nazwisk 2012 roku, stworzonej przez magazyn Rolling Stone. Ma ładną buzię i drapieżny głos. Potrafi nagrać chwytliwy popowy kawałek i naprawdę nieźle rapuje. Selah Sue, to świetny przykład na to, że karierę warto robić po swojemu.

Selah Sue

Pochodząca z Belgii wokalistka tworzy muzykę z pogranicza soul, funk i rocka. Sama komponuje i pisze teksty, gra na gitarze akustycznej. Jej utwory to eklektyczna mieszanka stylów, jednak najciekawszym elementem jest głos Selah, dziewczęcy, niekiedy wyskoki, a jednocześnie zachrypnięty i bardzo klimatyczny.

Piosenkarka- Selah Sue

Poważną karierę muzyczną zaczęła robić w trakcie studiowania psychologii. Pracowała z takimi artystami, jak Moby, Simply Red, Jamie Lidell czy Keziah Jones. Odrzuciła pierwszą poważną propozycję kontraktu płytowego, uznając, że to jeszcze nie jej moment. W 2010 roku grała jako suport dla Prince’a. W 2011 wydała solowy krążek Selah Sue, którym podbiła serca krytyków.

Selah Sue 2

Belgijska wokalistka ma nie tylko świetny głos, ale również ciekawy wizerunek. Niezobowiązujące stylizacje wieńczy puszysta blond cebula. Fani Selah twierdzą, że fryzurę ma równie fajną, jak kompozycje.

 

Autor: Monika Lewandowska