Sesja zdjęciowa projektów pochodzących z kolekcji Julii Zaremby, kostiumografki i projektantki tworzącej pod marką JULIAZAR, została zrealizowana w lipcu 2011 roku w postindustrialnej części Łodzi, m.in. na terenie fabryk Bielnik i Elektrownia. Miejsce to na pewno dobrze wpisywało się w koncept strojów, charakteryzujących się artystycznym i niekonwencjonalnym stylem.

 

7_400_02

21_400

Autorem zdjęć jest fotograf Marcin Pietrzak. Prezentowane projekty i sesja zostały wyróżnione przez NOT JUST A LABEL. Wszystkie zdjęcia z sesji dostępne na stronie www.juliazar.com.

JULIAZAR  to marka stworzona przez Julię Zarembę, absolwentkę MSKPU i Arts&Digital Marketing na Leeds Metropolitan University w Wielkiej Brytanii. Obecnie przygotowuje projekt dyplomowy dotyczący mody w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Jej projekty łączą w sobie modę i sztukę, charakteryzują się prostą formą, niekonwencjonalnym designem, funkcjonalnością, nowatorskim zestawieniem tkanin i łączeniem faktur.

 

25_26_400

21_400_01

Dotychczas projekty można było zobaczyć na eventach, pokazach oraz wystawach tematycznie związanych z modą i designem. W maju 2011 ostatnia kolekcja została zaprezentowana w Showroomie Projektantów podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland AW 2011/12. Kolekcja została również wybrana przez IGEDO Company i zaprezentowana na międzynarodowych targach mody CPD SIGNATURES w Düsseldorfie (lipiec 2011 roku) – moduł Style Project, prezentujący debiutantów i designerów awangardowych.

 

19_400