Teraz jest najlepszy okres na wprowadzenie diety warzywno – owocowej. Truskawki, jagody, maliny, pomidory, kalafiory, marchewki i tak można by dalej wymieniać wszystkie smakołyki, które co roku dostarcza nam natura. Każdy z nas z łatwością wskaże różnice, jaka jest pomiędzy świeżymi owocami, warzywami, a tymi kupionymi w sklepie, w postaci soków czy mrożonek. Prawie zawsze procent owoców w sokach jest mniejszy, niż zawartość w nim cukru. Producenci reklamują swoje produkty bez cukru. Jednak gdy tylko zajrzymy w skład zobaczymy tak zwane „koncentraty z soku”, w którego skład wchodzi niemal sam cukier.
Dlatego doceńmy tą porę roku i róbmy sobie soki z świeżych owoców i warzyw i naładujmy się energią i witaminami na cały rok.
Soki jako afrodyzjaki
Oprócz czekolady, cynamonu oraz ostryg, świetnym afrodyzjakiem są witaminy z grupy B, witamina E, cynk oraz jod. Aby wzbogacić życie seksualne proponujemy sok z nektarynek, gujawy, porzeczek oraz malin. Do całości można dodać troszkę świeżo startego imbiru.
Sok na stres
Jeżeli masz w pracy sporo stresów proponujemy sok z jabłek i czarnej porzeczki. Witamina B, C uwalnia z naszego organizmu stres.
Sok na zdrową skórę
Za zdrowy wygląd skóry odpowiedzialne są witaminy A, C, E, beta karotenu i selen. Aby zatrzymać procesy starzenia się proponujemy sok z czerwonej papryki, ogórka zielonego, jabłka, marchwi oraz winogron.